سعیدی مطرح کرد ؛

ضرورت بخشودگی مالیاتی صاحبان املاکی که اجاره واحد تجاری خود را بخشیده اند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه امروز با توجه به شیوع کرونا بیش از بیش ضرورت ایجاد بانک اطلاعاتی جهت شناسایی اقشار آسیب پذیر نمایان است، گفت: برخورد با فرارهای مالیاتی در ایام کرونایی اصلی ترین راه برای جبران کسری بودجه است.

  خبرگزاری خانه ملت؛ زهرا سعیدی نبود بانک اطلاعاتی در کشور را یکی از علل اصلی عدم شناسایی صحیح نیازمندان به کمک در ایام شیوع کرونا دانست و گفت: نخستین قدم برای کمک به اقشار کم درآمد، روزمزد، آسیب‌پذیر و... ایجاد زیرساخت‌های بانک اطلاعاتی است تا این افراد شناسایی شده و در ادامه مورد حمایت قرار گیرند اما اکنون با توجه به نبود چنین سامانه‌ای باید از شیوه خوداظهاری یا معرفی مراجع و اشخاص ذی‌صلاح کمک گرفت، همچنین بخشودگی قبوض آب، برق، بخشودگی قسط و سود وام‌ها و در نظر گرفتن تسهیلات از دیگر اقداماتی است که باید انجام داده شود، البته با توجه به صرفه‌جویی در ادارات دولتی در شرایط کنونی، بخشودگی قبوض و قسط وام‌ها از این طریق امکان‌پذیر است.

ضرورت بخشودگی مالیاتی صاحبان املاکی که اجاره واحد تجاری خود را بخشیده‌اند

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بخشودگی مالیاتی صاحبان املاکی که اجاره مغازه یا واحد تجاری خود را طی دو ماه اخیربخشیده‌اند از دیگر اقداماتی است که دولت می‌تواند در حمایت از مردم و جلوگیری از ضرر اقتصادی به صنوف مختلف انجام دهد، در مقابل برای جبران کسری بودجه با افرادی که فرار مالیاتی دارند برخورد کرده و آن‌ها را وادار به پرداخت مالیات کنند.

وی تقویت نهادهای حمایتی از مردم توسط دولت را ضروری دانست و افزود: باید بانک اطلاعاتی حتی به صورت دست و پا شکسته به منظور حمایت از اقشار مختلف جامعه و تقسیم صحیح یارانه و کمک‌های معیشتی در بحران‌ها ایجاد شود چراکه اکنون افراد نیازمند شناسایی نشده و افراد غیرنیازمند از این تسهیلات بهره‌مند می‌شوند.

بانک اطلاعاتی یک بار برای همیشه ایجاد شود

سعیدی با بیان اینکه نهادهای حاکمیتی باید دست به دست هم دهند و یک بار برای همیشه بانک اطلاعاتی را ایجاد کرده و روز به روز آن را تقویت کنند، اظهار کرد: امروز با توجه به شیوع کرونا بیش از بیش ضرورت ایجاد بانک اطلاعاتی نمایان کرد.

ضرورت توجه به زنان بدسرپرست را در روزهای کرونایی

وی توجه به زنان بدسرپرست را در این روزها ضروری دانست و گفت: اگر تدبیری اندیشیده نشود در آینده نزدیک شاهد افزایش هنجارها و آسیب‎های اجتماعی خواهیم بود لذا اگر بانک اطلاعاتی زودتر تشکیل شود می‌توان بهتر به افراد آسیب‌پذیر کمک‌رسانی کرد چراکه اکنون ابزاری برای شناسایی این افراد وجود ندارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مردم از نحوه پرداخت رایانه معیشتی رضایت ندارند، اضافه کرد: این نشان از ضعف اطلاعاتی دولت در این زمینه دارد به‌همین دلیل باید با کمک نخبگان دانشگاهی بانک اطلاعاتی هر چه سریع‌تر ایجاد و درآمدهای افراد شفاف شوند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اظهارنامه مالیاتی، بیماری کرونا، ویروس کرونا