بروجردی مطرح کرد ؛

نفوذ آمریکا در سازمان ملل

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اشاره به نفوذ آمریکا در سازمان ملل، گفت: میزان نفوذ آمریکا در این نهاد بین المللی مانع ایستادگی در مقابل کارشکنی های ترامپ و تسهیل شرایط مقابله جهانی با کرونا شده است.

 ر خبرگزاری خانه‌ملت؛ علاءالدین بروجردی با اشاره به بحران کرونا و نقش سازمان ملل متحد در تسهیل شرایط ارسال کمک‌های بشردوستانه به ایران، گفت: سازمان ملل باید مسئولیت قانونی و حقوقی خود را انجام دهد اما با توجه به نفوذ آمریکا به لحاظ اینکه عضو دائم شورای امنیت است و از حق وتو برخورداراست و نفوذ بسیاری در دیگر سازمان های تبعه سازمان ملل دارد، سازمان ملل نمی‌تواند مقابل کارشکنی دولتمردان آمریکا بایستد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی افزود: شرایط و وقایع ناشی از بحران کرونا نشان داد که مسائل انسانی و حقوق بشری برای دولتمردان آمریکایی اهمیتی ندارد. کاخ سفید بین مردم حتی تبعیض قائل می‌شود و به حقوق شهروندان خود توجهی نمی‌کند.

بروجردی با بیان اینکه تنها اقتصاد داخلی و بین‌المللی تنها برای ترامپ مهم است، تصریح کرد: نقش آمریکا در بسیاری از مسائل مرتبط با جمهوری اسلامی ایران حتی در بحران کرونا تخریبی و غیرقابل قبول است. هرچند بسیاری از کشورها نسبت به این وضعیت و رفتار معترض بودند اما دولت آمریکا این ظلم را ادامه داد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با یادآوری رأی دیوان دادگستری لاهه و محکومیت دولت آمریکا به جهت اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه ایران، گفت: دولت و دستگاه دیپلماسی ایران باید در لحاظ حقوقی از همه ظرفیت‌ها استفاده کند و با استناد به رأی دیوان لاهه نیز شرایط دریافت کمک‌های بشردوستانه را تسهیل کند.

وی معتقد است: جمهوری اسلامی ایران با وجود همه سختی‌ها و تحریم‌های ظالمانه به لحاظ فراهم کردن امکانات برای مقابله با کرونا از دولت‌های آمریکا و اروپایی بهتر عمل کرده است و با هم بستگی ملی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری همه توان و ظرفیت‌ها را به کار گرفته است. علاوه بر این مردم نیز به لحاظ فرهنگی انگیزه بسیاری برای همراهی و خدمت رسانی دارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ملت ایران علی‌رغم اینکه مقید به انجام مراسم دینی هستند با توجه به شرایط مراکز مذهبی را به پایگاه کمک رسانی تبدیل کردند لذا از نظر همه ابعاد و با وجود تحریم و ظلم آمریکا مناسب‌تر است و اگر با دقت قواعد بهداشتی رعایت شود از این مرحله سخت در مدت کوتاه تری عبور می‌کنیم./

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، بیماری کرونا، تحریم، تحریم اقتصادی، ویروس کرونا