حضرت پور مطرح کرد ؛

کارگران تلاش گران خط مقدم عرصه تولید کشور هستند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه حقوق کارگران باید بر مبنای تورم ۴۱ درصدی تعیین شود، افزود: کارگران تلاش گران خط مقدم عرصه تولید کشور هستند؛ نباید با اتخاذ سیاست های غلط انگیزه کار و تلاش را از آنها بگیریم.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ روح الله حضرت پوربا بیان اینکه افزایش 21 درصدی حقوق کارگران هیچ گونه تناسبی با نرخ تورم 41 درصدی ندارد، گفت: افزایش قیمت بنزین، کالاهای اساسی و همچنین بحران کرونا کاهش قدرت خرید کارگران را به شدت کاهش داده بنابراین باید حمایت اقتصادی و معیشتی مناسب از آنها مورد توجه دولتمردان قرار گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حقوق کارگران باید بر مبنای تورم 41 درصدی تعیین شود، افزود: باید طبق ماده 41 قانون کار و بر مبنای افزایش نرخ تورم حقوق کارگران پیش بینی تا بتوانند هزینه های زندگی و معیشت خود را تامین کنند.


وی افزایش 21 درصدی حقوق را پاسخگوی نیازهای کارگران ندانست و یادآور شد: کارگران زیاده خواه نیستند بلکه به دنبال احقاق حق واقعی‌شان هستند و به طور قطع افزایش 21 درصدی حقوق آنها را با مشکلات زیادی مواجه می کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس دهم بر ضرورت تجدیدنظر در میزان افزایش حقوق کارگران تاکید کرد و گفت: افزایش حقوق کارگران باید به گونه‌ای تعیین شود که افزایش قدرت خرید و کاهش شکاف میان مزد و حداقل معیشت و در نهایت رضایتمندی آنها را در پی داشته باشد.

حضرت‌پور با تاکید بر اینکه حداقل دستمزد کارگران باید 41 درصد تعیین شود با یادآوری نامگذاری سال 99 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال جهش تولید، گفت: کارگران تلاش‌گران خط مقدم عرصه تولید کشور هستند بنابراین نباید با اتخاذ سیاست‌های غلط انگیزه کار و تلاش را از آنها بگیریم.

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اصلاح قانون کار، بیماری کرونا، بیمه کارگران ساختمانی، تعیین دستمزد کارگران، ویروس کرونا