موسوی بیوکی مطرح کرد ؛

حمل و نقل هوایی کشور و شیوع بیماری کرونا

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی حمل و نقل هوایی کشور آسیب اساسی و جدی متحمل شده است، از این رو دولت باید برای کاهش اثرات ناشی از شیوع بیماری کرونا به عنوان یک حادثه قهریه برنامه ریزی جدی کند.

  خبرگزاری خانه ملت؛ سیدابوالفضل موسوی بیوکی نسبت به وضعیت شرکت های هواپیمایی در کشور هشدار داد و گفت: متأسفانه در حدود یک ماه اخیر به دلیل شیوع بیماری کرونا بخش اعظمی از پروازهای هوایی متوقف شده که علت اصلی آن کاهش مسافرت های بین شهری و تدابیر دولت دراین حوزه است.


وضعیت شرکت های هواپیمایی به دلیل کاهش درآمدها نگران کننده است

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وضعیت شرکت های هواپیمایی به دلیل کاهش درآمدها نگران کننده است، ادامه داد: در یک سال اخیر ایرلاین ها به دلیل اعمال تحریم با مشکلات بسیاری روبه رو بوده اند، حال با شیوع بیماری کرونا، این مشکلات چندین برابر شده است.

دولت باید خسارت های وارده به صنعت حمل و نقل هوایی را جبران کند

وی گفت: دولت به وزیر راه و شهرسازی دستور داده که خسارتهای وارده به صنعت حمل و نقل هوایی و سایر صنایع حمل و نقل محاسبه شود، از این رو مسئله باید عملیاتی و محقق شده تا میزان خسارات و مشکلات ایرلاین ها کاملا مشخص شود، زیرا به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا میزان مسافرت ها کاهش چشمگیری پیدا کرد و این وظیفه دولت است که خسارتهای مرتبط با آن را جبران کند.

حمل و نقل هوایی کشور آسیب اساسی و جدی متحمل شده است

موسوی بیوکی افزود: در شرایط کنونی حمل و نقل هوایی کشور آسیب اساسی و جدی متحمل شده است، از این رو دولت باید برای کاهش اثرات ناشی از شیوع بیماری کرونا به عنوان یک حادثه قهریه برنامه ریزی جدی کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: دولت باید در قالب ارائه کمک مالی، تسهیلات کم سود و کمک های یارانه ای از شرکتهای هواپیمایی حمایت کند تا آن ها بتوانند دوره فعلی را سپری کنند./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بلیت هواپیما، بیماری کرونا، توسعه صنایع هوایی، ویروس کرونا