کبیری مطرح کرد ؛

راه های تامین مالی و معیشتی افراد روزمزد در ایام شیوع بیماری کرونا

عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به مشکلات اقتصادی ایجاد شده برای مردم در پی شیوع بیماری کرونا، بسته های حمایتی دولت برای حمایت از نیازمندان را کافی ندانست و نسبت به نبود بانک اطلاعاتی جهت شناسایی افراد نیازمند، انتقاد کرد.

  خبرگزاری خانه ملت ؛ سید تقی کبیری با اشاره به راه‌های تامین مالی و معیشتی افراد روزمزد در ایام شیوع بیماری کرونا، گفت: اگرچه دولت برای قشر آسیب‌پذیر بسته‌های حمایتی در نظر گرفته است اما این بسته‌های 200 تا 600هزار تومانی و حتی وام یک میلیون تومانی برای تامین قشر روزمزد و کارگر کافی نیست، ضمن آنکه بخشی از جامعه هدف شناسایی نشدند و نبود بانک اطلاعاتی برای شناسایی افراد نیازمند، معضلی جدی است.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی بخشودگی قبوض آب، برق، گاز، تلفن و... تا سقف مشخصی را ضروری دانست و افزود: این موارد برای مردم نگرانی‌های بسیاری ایجاد کرده‌ و اگرچه به تاخیر انداختن اقساط بانک‌ها اقدام قابل‌توجه‌ای است اما احتمال سرپیچی برخی از بانک‌ها از این تصمیم بسیار است یا امکان دارد در آینده به دلیل تاخیر در پرداخت، برای مردم جریمه در نظر گیرند.

وی با تاکید بر ضرورت شناسایی دقیق افراد نیازمند در سراسر کشور، اظهار کرد: در نظر گرفتن یک سایت یا سازمان به منظور مراجعه افراد به آن در این برهه از زمان با توجه به شرایط اقتصادی نامناسب مردم ضروری است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی معتقد است درصورت اعمال پیشنهادات فوق، دولت تنها می‌تواند تا حدودی ضررهای اقتصادی وارده به جامعه را جبران کند در غیر این صورت اتفاق‌های ناگواری به لحاظ اقتصادی خواهد افتاد./

پایان پیام

برچسب ها

اثرات اقتصادی و اجتماعی، احیای تولید، احیای واقعی شورای اقتصاد، اخبار برگزیده، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، بیماری کرونا، ویروس کرونا