کمالی پور مطرح کرد ؛

حمایت معیشتی از خانواده زندانیان کاهش آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی را به دنبال دارد

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس با تاکید بر اینکه حمایت معیشتی از خانواده زندانیان کاهش آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی را به دنبال دارد، گفت: اغلب خانواده زندانیان با مشکلات اقتصادی و معیشتی مواجه هستند و توان تامین هزینه های سنگین زندگی را ندارند.

خبرگزاری خانه ملت؛ یحیی‌ کمالی‌پور در مورد اظهارات آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه مبنی بر اینکه ده ها هزار خانواده نیازمند زندانیان مورد حمایت معیشتی قرار می گیرند، افزود: بر اساس اظهارات ایشان قرار است این حمایت با امر رهبری معظم و اقدام بنیاد مستضعفان صورت گیرد البته بهتر است به نحو احسن اجرا شود و جنبه شعاری نداشته باشد زیرا اگر عملیاتی شود جنبه های مثبت بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی حمایت معیشتی و اقتصادی از خانواده زندانیان را امری خیرخواهانه دانست و افزود: اغلب خانواده زندانیان با مشکلات اقتصادی و معیشتی مواجه هستند و به دلیل زندانی بودن سرپرست توان تامین هزینه‌های سنگین زندگی را ندارند بنابراین باید با حمایت اقتصادی اجازه ندهیم قربانی جرم مجرمان شوند.

وی با تاکید بر اینکه حمایت اقتصادی و معیشتی از خانواده زندانیان کاهش آسیب‌ها و ناهنجاری های اجتماعی جامعه را به دنبال دارد، گفت: همچنین با حمایت‌ها شرایط روحی و روانی خانواده ها بهتر خواهد شد و اعتماد آنها به عملکرد نظام افزایش می یابد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی در مورد بخش دیگری از اظهارات رئیس دستگاه قضا مبنی بر اینکه کرامت افراد در دستگاه قضایی یکی از اولویت‌های سال 99 است، ادامه داد: متاسفانه در دهه اخیر قضات در مراجع قضایی همه را با یک چشم می دیدند که این اقدام با کرامت انسانی مغایرات دارد و اغلب گلایه‌مندی مردم هم ناشی از برخوردهای مناسب برخی کارکنان و قضات بوده است.

کمالی پور با بیان اینکه کرامت انسانی از آموزه های دینی ما در حوزه قضا است، گفت: به طور قطع اگر قضات و کارکنان به توصیه‌ها و دستورات رئیس دستگاه قضا عمل کنند تاثیر زیادی در تغییر دیدگاه مردم نسبت به این دستگاه خواهد داشت./بر

برچسب ها

احیای تولید، اخبار برگزیده، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، بیانات رهبری، بیماری کرونا، دفتر مقام معظم رهبری، ویروس کرونا