فرشادان مطرح کرد ؛

افزایش ۲۱ درصدی دستمزد کارگران

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، اختلاف حقوق کارمندان و کارگران را ناعادلانه دانست و گفت: از شورای عالی کار ایران انتظار می رود در تصمیم گیری خود تجدیدنظر کرده تا حقوق کارگران با حقوق کارمندان همسان شود.

خبرگزاری خانه ملت،؛ مهدی فرشادان در واکنش به تصمیم شورای عالی کار درباره تعیین دستمزد کارگران گفت: تعیین حداقل دستمزد یک میلیون و ۸۳۵ هزار تومان ماهانه برای کارگران در سال ۱۳۹۹ تبعیض بزرگی در حق جامعه کارگری است.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه میزان افزایش ۲۱ درصدی دستمزد کارگران نصف نرخ رشد تورم است، افزود: متولیان نظام حقوق و دستمزد با این تصمیم، احساس شکاف و تبعیض را میان کارگران و کارمندان تشدید کرده‌اند.

فرشادان با بیان اینکه دولت حداقل حقوق کارمندان را دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تصویب کرده است، اظهار داشت: تعیین دستمزد کارگران تنها با توافق نماینده کارفرمایان و دولت و بدون لحاظ کردن دیدگاه و نظر نمایندگان کارگران، بی‌توجهی به شعار جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب و همچنین بی‌انگیزه کردن جامعه بزرگ کارگری کشور ‌بعنوان موتور محرکه تولید است.

وی بیان داشت: عدم تناسب دستمزد تعیین شده برای کارگران با میزان نرخ تورم، ضعف قانونی تصمیم‌گیرندگان است؛ زیرا براساس قانون کار و نرخ تورم ۴۱ درصدی اعلام شده از سوی بانک مرکزی، حقوق یک میلیون و ۸۳۵ هزار تومان نمی‌تواند جوابگوی معیشت خانواده کارگران باشد.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اختلاف حقوق کارمندان و کارگران هیچگونه مبنای کارشناسی ندارد و ناعادلانه است و از شورای عالی کار ایران انتظار می‌رود در تصمیم‌گیری خود تجدیدنظر کرده تا حقوق کارگران با حقوق کارمندان همسان شود./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، بیمه کارگران ساختمانی، حقوق کارگران، دستمزد کارگران