کمالی پور مطرح کرد ؛

مردم قطعا به وظیفه خود نسبت به یکدیگر و نیازمندان عمل خواهند کرد

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تاکید کرد که دولت باید کمک هایی که خودجوش از سوی مردم برای رفع نیازهای معیشتی نیازمندان ارائه می شود مدیریت و ساماندهی کند.

ایسنا ؛ یحیی کمالی پور در خصوص موضوع رزمایش کمک به نیازمندان با اشاره به بیانات رهبری مبنی بر ضرورت ایجاد رزمایش گسترده برای یاری رساندن به افراد کم‌بضاعت و نیازمندان گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری تاکید کردند مردم قطعا به وظیفه خود نسبت به یکدیگر و نیازمندان عمل خواهند کرد، اما در این میان باید توجه کنیم که حلقه مفقوده در امر کمک به نیازمندان ساماندهی اینگونه حرکت های مردمی است.

وی افزود: ساماندهی در اینگونه حرکت‌های مردمی امری لازم است است؛ برای مثال ممکن است بسته حمایتی مردمی به عده‌ای از نیازمندان برسد و به عده دیگر از این عزیزان نرسد یا اینکه شایدعده ای به ۱۰ خانواده کمک کنند و باز عده دیگری بیایند کمک های خود را به همان ۱۰ خانواده ارائه دهند و خانواده دیگر نتوانند از این کمک‌های مردمی بهره‌مند شوند. در واقع دولت باید یک اقدام کارشناسانه و آماری در مدیریت این موضوع انجام دهد و این کمک های مردمی را ساماندهی کند.

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس عنوان کرد: در موضوع بسته های کمک معیشتی دولت نیز این ازهم گسیختکی وجود دارد، برخی از اقشار آسیب پذیر گلایه کرده و می گویند هیچ کدام از این برنامه های حمایتی که دولت در نظر می گیرد شامل ما نشده است؛ به همین جهت لازم است در جهت تحقق بیان رهبر معظم انقلاب این کمک های مردم عزیز با یک مدیریت کارامد هدفمند شود و به دست نیازمندان برسد.

وی در پایان در خصوص اینکه تشریح عملکرد ایران در برابر بیماری کرونا نسبت به دیگر کشورها به خصوص کشورهای غربی و آمریکا به چه میزان ضرورت دارد گفت: متاسفانه در این مدت یک ناهماهنگی و تعارض را حوزه عملکردی و گفتاری را از سوی بعضی مسئولین شاهد بودیم؛ به نحوی که مردم سردرگم و بدبین شده، به گفته‌ها اعتماد ندارند و به مسائل مطرح شده بی توجهی می کنند که این خود ناشی از همین تعارض هاست؛ به هر میزان در بیان عملکرد و واقعیات شفافیت و در بیان موارد صراحت مورد توجه قرار گیرد بر اعتماد مردم افزوده شده و این اعتماد مردمی بر احتمال موفقیت ما در اینگونه شرایط می افزاید.

انتهای پیام

برچسب ها

احیای تولید، اخبار برگزیده، افزایش تولید داخل، بیماری کرونا، خط فقر، فقر و بیکاری، ویروس کرونا