مازنی مطرح کرد ؛

لزوم ایجاد رزمایش گسترده برای یاری رساندن به افراد کم بضاعت و نیازمندان

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است که در میان خشونت به بار آمده از هر بحرانی زیبایی هایی خلق می شود که نمایانگر کرامت انسانی است؛ به همین جهت در بحران کرونا نیز اگر روزی تلخی ها، به یاد آید در کنار آن به یاد آمدن مشارکت مردم و زیبایی های این بحران آن تلخی ها را تحت الشعاع خود قرار می دهد.

ایسنا؛ احمد مازنی در خصوص موضوع رزمایش کمک به نیازمندان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت ایجاد رزمایش گسترده برای یاری رساندن به افراد کم‌بضاعت و نیازمندان گفت: در بحران‌ها معمولا یک چهره خشن نمایان می‌شود؛ در جنگ کشتار و توپ و تانک، در زلزله تخریب منازل و زیر آوار قرار گرفتن انسان‌ها؛ در سیل و سایر حوادث نیز به شکل دیگر.

وی افزود: اکنون نیز چهره خشن کرونا ویروس خودش را نشان می‌دهد، این ویروس مدل زندگی انسان‌ها را تغییر داده است، به اقتصاد و به سلامت مردم آسیب می‌زند، بخش بهداشت و درمان کشور را درگیر کرده و موجب شده مردم نگران سلامت و زندگی خود باشند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد:ولی در اوج همین خشونت موجود در بحران‌ها اتفاقاتی لطیف و زیبا رقم می خورد که بشریت همیشه سعی داشته از زاویه فرهنگ و هنر به آن نگاه کند و آن را به جامعه نشان دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس عنوان کرد: در ماموریتی که از سوی مجلس به ورشو پایتخت لهستان داشتیم از بنای یادبود حضور لهستانی‌ها در ایران در جنگ جهانی دوم بازدید کردیم؛ در جنگ جهانی دوم عده‌ای از لهستانی هاکه از شوروی در شرایط جنگی اخراج شده بودند به ایران پناه آوردند و ایرانی‌ها نیز در اوج خشونت جنگ جهانی دوم با محبت، عشق و با مهمان‌نوازی به آنها پناه دادند.

وی ادامه داد: در آن مکان عده از مردان و زنان سالمند لهستانی که در دوران جنگ جهانی دوم کودک بودند حضور داشتند و به دلیل خاطرات آن دوران با ما به عنوان یک ایرانی با شور و اشتیاق رفتار کردند؛ اگرچه خاطرات تلخ جنگ جهانی دوم در خاطره بشریت ثبت شده است، ولی خاطراتی شیرین در این میان وجود دارد که کرامت انسانی، لطف و محبت میان انسان‌ها را نمایان می‌سازد.

مازنی گفت: جنک تحمیلی هم چه در بخش خدمات و مشارکت مردم در اداره جنگ چه در بخش نیروهای بسیج حاضر در جنگ، شهدا و جانبازان بسیجی، آزادگان و نیروهای مردمی و چه در بخش کمک‌های مالی و خدمات اجتماعی زیبایی‌ها را به یادگار گذاشت.

وی اظهار کرد: امروز نیز در بحران کروناویروس یکی از زیبایی‌ها مشارکت مردم در حل مشکلات یکدیگر است، مردم با یکدیگر همدلی و همراهی کرده و در کنار موضوع فاصله گذاری اجتماعی که تعبیر زیبایی هم نیست مشارکت اجتماعی خود را نشان می دهند، امروز افرادی مساجد، هیئت‌ها و اماکن مقدس را به خیاط خانه و محل تهیه مواد شوینده و ضدعفونی و وسایل بهداشتی تبدیل کرده و لوازم ضروری بهداشتی را در اختیار دیگران قرار می‌دهند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان بیان کرد: برخی دیگر کمک مالی می‌کنند و یا عده‌ای هم وقت می‌گذارند و در بیمارستان‌ها به کادر درمانی کشور کمک می‌کنند، این موارد از آثار مثبت بحران کروناویروس است، اگر روزی تلخی‌ها، ناکامی‌ها و خشونت‌هایی به یاد آید قطعا در کنار آن این آثار مثبت و زیبایی‌ها به یاد خواهد آمد و آن تلخی‌ها را تحت شعاع خود قرار می دهد.

انتهای پیام
 

برچسب ها

احیای تولید، اخبار برگزیده، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، افزایش تولید پایدار، بیماری کرونا، ویروس کرونا