در صحن علنی مطرح شد ؛

سهم وزارتخانه های بهداشت، ورزش و آموزش از بودجه جهت اصلاح الگوی مصرف و توسعه ورزش تعیین شد

نمایندگان مجلس، سهم وزارتخانه های بهداشت، ورزش و آموزش از بودجه جهت تغییر و اصلاح الگوی مصرف و سبک زندگی،توسعه ورزش همگانی و ورزش بانوان را مشخص کردند.

 خبرگزاری خانه‌ملت؛  نمایندگان در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 26 فروردین ‌ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش شور دوم لایحه مالیات برارزش افزوده با ماده (51) این لایحه موافقت کردند و این ماده را به تصویب رساندند.

در ماده (51) لایحه مالیات بر ارزش افزوده آمده است: صددرصد(۱۰۰%) سهم دولت از منابع موضوع بند «پ» ماده (۲۸) این قانون از طریق ردیف‌هایی که در بودجه‌های سنواتی مشخص می شود، برای پیشگیری و مقابله با بیماری‌ها و عوامل خطر سلامتی که بیشترین هزینه اقتصادی و اجتماعی را دارند، تغییر و اصلاح الگوی مصرف و سبک زندگی، توسعه ورزش همگانی و ورزش بانوان به نسبت هفتاد درصد( 70%) و سی درصد( 30%) در اختیار وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ورزش و جوانان قرار می‌گیرد تا در قالب تدابیر بخشی و فرابخشی سلامت که به تصویب شورای عالی سلامت و امنیت غذایی می‌رسد، هزینه شود. هرگونه هزینه کرد در سایر برنامه‌ها و مغایر با اقدامات تعیین شده در این ماده ممنوع است.

همچنین نمایندگان در جریان بررسی گزارش شور دوم لایحه مالیات برارزش افزوده با ماده (52) این لایحه موافقت کردند.

در ماده (52) لایحه مالیات بر ارزش افزوده آمده است: منابع حاصل از مالیات‌های موضوع مواد (۳۲) و (۳۳) این قانون سهم دولت است و به حساب خزانه داری کل کشور واریز می‌شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، تعرفه های مالیاتی، توسعه مراکز ورزشی، صحن علنی