خسته بند مطرح کرد ؛

آینده بازار اجاره مسکن در کشور

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: این موضوع بارها اتفاق افتاده است که وقتی بازار مسکن دچار رکود می شود، قیمت اجاره مسکن حداقل به میزان تورم سالیانه افزایش پیدا می کند، بنابراین دولت باید راهکار درست و اساسی را برای مدیریت این بخش بیاندیشد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ حسن خسته بند با اشاره به آینده بازار اجاره مسکن در کشور، گفت: بازار مسکن در شرایط کنونی در وضعیت رکودی قرار دارد، به ویژه آنکه با شیوع بیماری کرونا، این رکود افزایش چشمگیری داشته است.
حسن خسته بند

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه این موضوع بارها اتفاق افتاده است که وقتی بازار مسکن دچار رکود می شود، قیمت اجاره مسکن حداقل به میزان تورم سالیانه افزایش پیدا می کند، بنابراین دولت باید راه کار درست و اساسی را برای مدیریت این بخش بیاندیشد.

ساخت و ساز جدید راه کار مدیریت بازار اجاره مسکن

وی گفت: به نظر من اساسی ترین راه کار برای مدیریت بازار اجاره مسکن، تولید و ساخت و ساز جدید مسکن است، قطعا تا زمانی که بازار با کمبود مسکن در عرصه خرید و فروش و اجاره مواجه باشد، قیمت اجاره مسکن به میزان چشمگیر افزایش خواهد یافت، بر اساس آمارها، کشور سالانه به حدود 800 هزار تا یک میلیون واحد مسکونی جدید نیاز دارد اما متأسفانه تنها نیمی از این نیاز محقق می شود.

خسته بند گفت: با بررسی عملکرد وزارت راه و شهرسازی در هشت سال اخیر در مییابیم که کشور در عرصه تولید مسکن بسیار عقب است، زیرا در دوران وزیر قبلی راه هیچ اقدامی برای تولید مسکن صورت نگرفت و در شرایط فعلی نیز اقدامات بسیار آهسته و کند صورت می گیرد.

وی ادامه داد: یکی از روش ها برای مدیریت این حوزه، تولید مسکن استیجاری توسط دولت است تا اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه بتوانند از این امکانات برای تأمین مسکن خود استفاده کنند.

بازار اجاره مسکن با روش های دستوری دولت کنترل نمی شود

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: قطعا بازار اجاره مسکن با روش های دستوری دولت مانند انعقاد قراردادهای دوسالانه و تعیین سقف برای افزایش سالانه نرخ اجاره مسکن مدیریت نخواهد شد، بلکه دولت باید زمینه را برای به تعادل رساندن عرضه و تقاضا در بازار اجاره مسکن فراهم کند./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، انباشتگی تقاضای مسکن، بانک مسکن، بخش مسکن، تأمین مسکن