میرزاده مطرح کرد ؛

ضرورت جبران شکاف حقوق فرهنگیان با سایر کارکنان دولت

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از برگزاری نشست تشکل های فرهنگیان با رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر داد و گفت: در این نشست دغدغه معلمان به ویژه در خصوص موضوع افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان دولت و نحوه اجرای طرح رتبه بندی فرهنگیان به مسئولان تصمیم گیر دولت منتقل شد و احتمال تجدید نظر در بخشنامه اخیر دولت را قوت بخشید.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ سیدحمایت میرزاده با اشاره به برگزاری نشست مشترک تشکل‌های مختلف فرهنگیان با رئیس سازمان برنامه و بودجه، اظهار کرد: در این نشست نمایندگان تشکل‌های مختلف فرهنگیان از جمله مجمع فرهنگیان ایران اسلامی، جامعه اسلامی فرهنگیان، انجمن اسلامی معلمان ایران، نماینده قشر جوان فرهنگیان، نماینده مدرسین دانشگاه فرهنگیان، نماینده کانون صنفی معلمان و نماینده بسیج فرهنگیان حضور داشتند که با مسئولان بخش‌های مختلف دولت از جمله سازمان اداری و استخدامی، آموزش و پرورش و نهایتا رئیس سازمان برنامه و بودجه جلسه برگزار کردند.

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی افزود: این نشست پس از انتقال انتقادهای جامعه فرهنگیان از نحوه اجرای بخشنامه افزایش 50 درصدی حقوق کارکنان دولت و رتبه بندی فرهنگیان در فضای مجازی تشکیل شد و بنده نیز به عنوان نماینده کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در اجرای وظیفه نظارتی خود در این نشست حضور داشتم.

وی با یادآوری اینکه در این نشست انتقاد و اعتراض فرهنگیان به صورت مستقیم به گوش مسئولان تصمیم‌گیر دولتی رسید، ادامه داد: پیشنهادات مختلفی برای جبران نارضایتی به وجود آمده و تبعیض بین فرهنگیان و کارکنان سایر ادارات دولت مطرح شد تا نهایتا مجموعه دولت با جمع بندی این نظرات در اتخاذ تصمیمات خود تجدید نظر کند.

این نماینده مردم در مجلس با تأکید بر ضرورت برگزاری مستمر چنین نشست‌هایی برای انتقال مستقیم دغدغه‌های معلمان از مدرسه به مسئولان تصمیم‎گیر کشور، اضافه کرد: اجرای دقیق رتبه بندی فرهنگیان، رفع مشکلات دانشگاه فرهنگیان و اطلاع رسانی دقیق و قطعی از نحوه پرداختی‌ها به معلمان از جمله مواردی بود که در این نشست به آن تأکید شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: نهایتا مقرر شد طی روزهای آتی مجموعه تصمیم‌گیر در دولت با جمع بندی نظرات مطرح شده در این نشست، یک تصمیم قانونی که قابلیت اجرایی دارد را برای فرهنگیان اتخاذ کند تا به نحوی شکاف ایجاد شده در میان فرهنگیان با سایر کارکنان دولت جبران شود. این تصمیم از طریق رئیس سازمان برنامه و بودجه طی روزهای آتی اطلاع رسانی خواهد شد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اضافه کاری حقوق کارمندان دولت، حقوق معلمان، رتبه بندی معلمان، طرح رتبه بندی معلمان، لایحه رتبه بندی معلمان، معلمان