پورابراهیمی مطرح کرد ؛

فروش شرکت ها و اموال مازاد دولتی می تواند تا حد بسیاری کمبود بودجه دولت را جبران کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اگر بار دیگر پای سازمان های شبه دولتی در زمان فروش شرکت های دولتی به میان بیاید، تنها دولت سرمایه خود را از یک دست به دست دیگرش انتقال داده و مشکلی هم حل نمی شود و بنابراین باید امکان خرید توسط بخش خصوصی غیرواقعی گرفته شود.

خبرگزاری خانه ملت؛ محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به اقدام دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی برای واگذاری شرکت‌های دولتی در اردیبهشت ماه با تخفیف 25 درصدی و ممانعت از تکرار تجربه‌های گذشته در بحث ایجاد خصولتی‌ها گفت: پیشنهاد ما این است که در زمان عرضه و واگذاری شرکت‌های دولتی امکان خرید توسط سازمان‌های شبه دولتی و سازمان‌هایی که خصوصی خالص نیستند، ممانعت به عمل بیاید.

پورابراهیمی تصریح کرد: در صورت جلوگیری از ورود سازمان‌های شبه دولتی برای خرید سهام شرکت‌های دولتی می‌توان به خصوصی شدن واقعی آنها در بحث اقتصادی امیدوار بود.

وی اظهار داشت: اگر بار دیگر پای شرکت‌ها و سازمان‌های شبه دولتی در زمان فروش شرکت‌های دولتی به میان بیاید، در حقیقت تنها دولت سرمایه خود را از یک دست به دست دیگرش انتقال داده و مشکلی هم حل نخواهد شد بنابراین باید امکان خرید توسط بخش خصوصی غیرواقعی گرفته شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه فروش شرکت‌ها و اموال مازاد دولتی می‌تواند تا حد بسیاری کمبود بودجه دولت را جبران کند، گفت: فروش اموال مازاد دولتی به بخش خصوصی در لایحه بودجه سالانه قرار داده می‌شد اما هیچگاه به صورت کامل محقق نشده است البته این موضوع می‌تواند با اراده دولت و پیشگیری از ورود شبه‌ دولتی‌ها به درستی اجرا شود./

پایان پیام
 

برچسب ها

اثرات اقتصادی و اجتماعی، اخبار برگزیده، بخش خصوصی، سهام، سهام دولتی، سهامداران