نورقلی پور مطرح کرد ؛

ضرورت تنظیم بازار در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید علیرغم اینکه کشورهای اسلامی در ماه مبارک رمضان قیمت ها را تعدیل می کنند، در ایران گرانی کالاها در این دوران به امر عادی تبدیل شده است.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ رامین نورقلی‌پور با اشاره به ضرورت تنظیم بازار در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان، گفت: کنترل قیمت کالاهای اساسی در ایران در ماه مبارک رمضان، باید همانند سایر کشورهای اسلامی جدی گرفته شود و تمامی دستگاه های اجرایی توان خود را برای ساماندهی بازار به کار برند.

نماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه علیرغم اینکه در سایر کشورها در ماه رمضان قیمت کالاها تعدیل می‌شود، در ایران گرانی کالاها به امر عادی تبدیل شده است، افزود: از آنجایی که شیوع کرونا و کاهش تولید چالش هایی در مدیریت بازار ایجاد کرده، وزارت صنعت، معدن و تجارت باید تمهیدات ویژه ای برای جلوگیری از افزایش قیمت ها به بهانه ماه مبارک رمضان اتخاذ کرده و به درستی اجرایی کند.

وی با بیان اینکه تقاضا در ماه رمضان افزایش می‌یابد در نتیجه سوداگران شرایط را برای گران کردن اجناس مناسب می بینند، اظهار کرد: اگرچه کنترل قیمت کالاها در شرایط کنونی با مشکلاتی همراه است اما با اقدام به موقع و به کارگیری سیاست های مناسب و تشدید نظارت بر بازار می توان از افزایش قیمت ها جلوگیری کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کرونا به بهانه ای برای گرانی کالاها تبدیل شده است، اضافه کرد: با همکاری اصناف باید از سوءاستفاده سوداگران جلوگیری کرد تا در این شرایط از تضییع حقوق مردم و تحمیل فشار بیشتر به خانواده ها جلوگیری کرد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، بیماری کرونا، ویروس کرونا، کالاها، کالاهای اساسی، کالاهای تولیدی