جمالی نوبندگانی مطرح کرد ؛

آمریکا دنبال طرح مجدد موضوع ایران در شورای امنیت است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به پایبندی ایران در برجام، گفت: آمریکا به دنبال افزایش فشار به ایران است اما مقامات چین و روسیه پیشنهاد تمدید تحریم تسلیحاتی آمریکا را در شورای امنیت وتو می کنند.

 خبرگزاری خانه‌ملت؛ محمدجواد جمالی‌نوبندگانی در واکنش به درخواست وزیر امورخارجه آمریکا از شورای امنیت برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران، گفت: جمهوری اسلامی ایران در برجام به تمام تعهدات خود عمل و حتی بیش از آن خویشتن داری کرده است. تهاجمی‌ترین بخش حمله به برجام را ترامپ انجام داد و از توافق خارج شد به دنبال آن اروپایی‌ هرچند هجده تعهد جدید در قبال ایران برای جبران خسارات آمریکا اعلام کردند اما از ترس آمریکا به تعهدات خود پایبند نبودند.

ایران طبق برجام باید بتواند فضای جدیدی را تجربه کند

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران به همه تعهدات خود عمل کرده باید از همه مزایای برجام برخوردار شود. بر اساس برنامه جامع اقدام مشترک، جمهوری اسلامی برای بهتر شدن روابط بین المللی و منطقه‌ای از نظر سیاسی و اقتصادی باید بتواند فضای جدیدی را تجربه کند اما این اتفاق تاکنون نیفتاد است.

جمالی نوبندگانی افزود: بر اساس مفاد برجام و قطعنامه 2231 تحریم ایران در حوزه خرید تسلیحات 6 ماه دیگر به پایان می رسد اما متاسفانه آمریکایی‌ها در همه ادوار به دنبال افزایش فشارهای همه جانبه علیه ما بوده و هستند و دیگران را هم وادار به این فشارها می‌کنند.

آمریکا دنبال طرح مجدد موضوع ایران در شورای امنیت است

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه مایک پمپئو به دنبال تعبیه مقدماتی است که موضوع ایران مجدد در شورای امنیت مطرح شود، گفت: آنها طبق گذشته گزاره جعلی و دروغین را مطرح کردند تا فضای جامعه بین الملل را علیه ما منفی کنند اما شاهدیم که در هفته‌ها و ماه‌های اخیر مقامات چینی و روسی به عنوان اعضای دایم شورای امنیت بارها نظرات دولتمردان آمریکا را محکوم کردند.

عدم همراهی چین و روسیه با آمریکا در شورای امنیت

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خروج آمریکا علت تضعیف برجام است، تصریح کرد: مواضع مقامات چین و روسیه قطعا همگام با امریکا در ارتباط با تمدید تحریم‌ تسلیحاتی نیست. البته انتظار می‌رود که مقامات اروپایی عضو دایم شورای امنیت نیز با پیشنهاد آمریکا مخالفت کنند./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، امنیت، سیاست های روسیه