کبیری مطرح کرد ؛

ابلاغ بخشنامه ای به بانک مسکن نسبت به تعلیق حداقل سه ماهه بازپرداخت تسهیلات مسکن

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بانک مرکزی باید با ابلاغ بخشنامه ای به بانک مسکن نسبت به تعلیق حداقل سه ماهه بازپرداخت تسهیلات مسکن اقدام کند؛ زیرا مردم درآمد و توان مالی لازم در شرایط کرونا برای پرداخت اقساط تسهیلات را ندارند.

خبرگزاری خانه ملت؛ سیدتقی کبیری با اشاره به سیاست اخیر بانک مرکزی در عدم تعلیق بازپرداخت تسهیلات مسکن، گفت: در شرایط کنونی کشور حدود دو ماه است که با شیوع بیماری کرونا رو به رو شده و در این میان دولت سیاست هایی را برای کنترل شیوع بیماری اتخاذ کرده است که مهم ترین آن، تعطیلی مشاغل در جامعه است.
بانک مرکزی

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از طرف دیگر در چند ماه اخیر دولت برای تقویت بخش تولید به ویژه در دوران شیوع کرونا اقداماتی را صورت داده که یکی از این اقدامات، تعلیق سه ماه بازپرداخت تسهیلات است که قطعا این سیاست می تواند کمک شایانی به بخش های تولیدی کند.

وی گفت: قطعا دولت باید سیاست هایی را اتخاذ کند که در شرایط کنونی فشار اقتصادی بر روی تمام آحاد جامعه را کاهش دهد، زیرا تعطیلی مشاغل و کسب و کارها زندگی و اقتصاد تمام خانوارها را بر هم زده است، اما متأسفانه شاهدیم که بانک مرکزی در بخشنامه اخیر خود درباره تعلیق اقساط وام ها، تسهیلات مسکن را مستثنی کرده است، یعنی آنکه تسهیلات گیرندگان مسکن باید اقساط تسهیلات را پرداخت کنند.

تسهیلات گیرندگان مسکن غالبا اقشار کم درآمد جامعه هستند

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در سال های اخیر بخشی اعظمی از مردم هم برای خرید و هم برای رهن و اجاره، تسهیلات مسکن دریافت کرده اند که به طور حتم غالب این افراد، جزء اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه محسوب می شوند، در غیر این صورت که افراد پردرآمد که برای خرید مسکن وام نمی گیرند.

بانک مرکزی باید بازپرداخت تسهیلات مسکن را تعلیق کند/ مردم درآمدی برای پرداخت اقساط وام ندارند

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: دولت و بانک مرکزی باید با ابلاغ بخشنامه ای به تمام بانک های عامل از جمله بانک مسکن نسبت به تعلیق حداقل سه ماهه بازپرداخت تسهیلات مسکن اقدام کنند؛ زیرا در شرایط کنونی مردم به دلیل تعطیلی مشاغل و رعایت برنامه های دولت در حوزه فاصله گذاری اجتماعی، درآمد و توان مالی لازم را برای پرداخت اقساط تسهیلات ندارند./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازار مسکن، بانک مسکن، بخش مسکن