بادامچی مطرح کرد ؛

تاثیرات کرونا بر ساختار سیاست در ایران

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه «کرونا به ما فهماند که در مبارزه با پیشامدهای غیرمترقبه، ضعیف هستیم» گفت: یکی از عبرت های دولت باید تقویب ساختارهای مبارزه با حوادث غیرمنتظره باشد.

 ایسنا ؛ محمدرضا بادامچی در مورد تاثیرات کرونا بر ساختار سیاست در ایران، اظهار کرد: کرونا یک هشدار برای همه بود. هم برای مسئولان و هم برای مردم. اولین درس کرونا برای کشور ما این بود که به ما فهماند که در مبارزه با پیشامدهای غیرمترقبه، ضعیف هستیم؛ البته ما این ضعف را در مبارزه با سیل و زلزله درک کرده بودیم، اما کرونا به طور جدی‌تری ما را درگیر این ماجرا کرد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه «کرونا، ظرفیت‌های مثبتی هم داشته است» گفت: کرونا، دل‌ها را به هم نزدیک کرد. متاسفانه فعلا آمار و ارقامی نداریم تا بفهمیم کرونا تا چه حد وحدت و قوام اجتماعی را افزایش داده است. کمک‌های مختلف مردم در بیمارستان‌ها و خیریه‌ها نشانه انسجام اجتماعی بالا است.

نماینده مردم تهران در مجلس در مورد درس‌های سیاسی و بین‌المللی کرونا، گفت: ما نه تنها در داخل کشور بلکه نیازمند همکاری و همیاری در سطح برون‌مرزی هستیم. همه کشورها نیازمند ارتباط و مراوده بیشتری با یکدیکر هستند.

وی در پایان در پاسخ به این پرسش که اولویت قوای سه‌گانه در شرایط فعلی چیست، تاکید کرد: فارغ از همه تمهیداتی که برای مدیریت کرونا باید اندیشیده شود، قوای سه‌گانه باید درس‌های فوق را جدی بگیرند، یعنی دولت در مورد ارتباط خود با کشورهای دیگر عبرت‌هایی بگیرد یا همه ساختارهای حاکمیتی باید خود را در مواجهه با بحران قوی کند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، بیماری کرونا، مرز، مرزبان، مرزنشینان، ویروس کرونا