انارکی محمدی مطرح کرد ؛

ضرورت توجه به حوزه ساخت و ساز مسکن در سال جاری

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: جهش تولید باید در ابعاد مختلف صورت گیرد و علاوه بر صنعت و کشاورزی، بخش های دیگر از جمله حوزه ساخت و ساز مسکن نیز مورد توجه قرار گیرد.

  خبرگزاری خانه ملت؛ احمد انارکی محمدی با اشاره به ضرورت توسعه ساخت و ساز مسکن در کشور، گفت: با توجه به جمعیت جوان کشور، به طور طبیعی نیاز به مسکن به صورت روز افزون در حال افزایش است و نباید این مهم را فراموش کرد، بر اساس آمارها سالانه کشور به حدود 800 هزار تا یک میلیون واحد مسکونی جدید نیاز دارد که در شرایط کنونی تنها نیمی از آن سالانه تولید می شود.


ضرورت توجه به حوزه ساخت و ساز مسکن در سال جاری

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص جهش تولید، گفت: توجه به تولید باید در ابعاد مختلف صورت گیرد و علاوه بر صنعت و کشاورزی، بخش های دیگر از جمله حوزه ساخت و ساز مسکن نیز مورد توجه قرار گیرد.

بازار ساخت و ساز مسکن سهم حدود 30 درصدی در اقتصاد کشور دارد

انارکی محمدی با بیان اینکه بازار ساخت و ساز مسکن سهم حدود 30 درصدی در اقتصاد کشور دارد، افزود: در بخش مسکن نیز باید شرایط کشور را به نحوی آماده کرد که در سال 99 با جهش تولید مسکن رو به رو شویم، چرا که با انجام این مهم، علاوه بر فعال کردن بخش های مختلف اقتصادی، به لحاظ اجتماعی نیز نیازهای جامعه رفع خواهد شد.

وی گفت: یکی از آثار مثبت توسعه ساخت و ساز مسکن، افزایش اشتغال زایی در کشور است که به طور طبیعی در بهبود شرایط اجتماعی و تسهیل ازدواج نقش موثری خواهد داشت. در این راستا باید مشکلات بخش های تولید مسکن از جمله روند تأمین مصالح ساختمانی رسیدگی شود تا تجهیزات و مصالح با کیفیت و با قیمت مناسب در اختیار سازندگان قرار گیرد.

ضرورت جهش تولید در بخش مسکن / عدم تناسب قیمت مسکن و اجاره بها با درآمد اکثر خانوارهای ایرانی

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از عدم تناسب قیمت مسکن و اجاره بها با درآمد اکثر خانوارهای ایرانی، افزود: نکات مذکور بیانگر ضرورت جهش تولید در بخش مسکن است و در این راستا بانک ها نیز باید با ارائه تسهیلات مناسب و کم سود به تولیدکنندگان مسکن کمک کنند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، بخش مسکن، ساخت و ساز، ساخت وساز، ساخت وسازها