رضیان مطرح کرد ؛

بررسی مشکلات ناشی از شیوع کرونا در نظام تولیدی کشور

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی مشکلات ناشی از شیوع کرونا در نظام تولیدی کشور در کمیسیون متبوعش خبر داد.

خبرگزاری خانه ملت ؛ عبدالله رضیان در تشریح نشست امروز سه‌‌شنبه (2 اردیبهشت ماه( کمیسیون متبوعش، به حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاونان وی و معاونان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این جلسه اشاره کرد.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی افزود: دستور کار کمیسیون بررسی مشکلات ناشی از شیوع کرونا در نظام تولیدی کشور بود که براساس آن آقای رحمانی گزارشی در این زمینه ارائه کرد.

وی در تشریح صحبت‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون صنایع و معادن مجلس توضیح داد: آقای رحمانی در ابتدا به افزایش تولید ماسک و دستکش برای تامین نیاز حوزه بهداشت و درمان اشاره کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: از آنجایی که وزارت بهداشت در ابتدای شیوع کرونا روزانه به 5 میلیون ماسک نیاز داشت، وزارت صنعت، معدن و تجارت با استفاده از ظرفیت واحدهای تولیدی کشور این نیاز را تامین کرد و حدود 50 میلیون ماسک در اختیار وزارت بهداشت قرار داد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه اولویت وزارت صنعت، معدن و تجارت واردات کالاهای اساسی است، ادامه داد: از آنجایی که درآمدهای نفتی به دلیل کاهش قیمت نفت کم شده باید با افزایش صادرات این کمبود را جبران کرد.

رضیان با اشاره به صحبت های معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اضافه کرد: براساس گزارش ارائه شده 24 میلیون شغل در کشور وجود دارد که بخشی از آنها در ماه‌های اخیر دچار آسیب شدند. وزارت تعاون در تلاش است با ارائه تسهیلات این مشکلات را برطرف کند./

پایان پیام

برچسب ها

آسیب شناسی صنعت نفت ایران، احیای تولید، اخبار برگزیده، بیماری کرونا، ویروس کرونا