پژمان فر مطرح کرد ؛

کتابداران در عرصه مسائل فرهنگی زحمات زیادی می کشند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از پیگیری موضوع اعمال افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری برای کتابداران خبر داد.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ نصرالله پژمان فر خطاب به سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه چرا با وجود افزایش 50 درصدی فصل 10 قانون مدیریت خدمات کشوری این افزایش امتیازات برای کتابداران شاغل نهاد کتابخانه‌های عمومی اعمال نشده است، گفت:‌ موضوع افزایش 50 درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری به تمامی دستگاه‌ها برای اجرا ابلاغ شده اما متاسفانه علیرغم پایین بودن سطح حقوق مجموعه نهاد کتابخانه‌های عمومی نسبت به بسیاری از کارکنان دیگر این افزایش حقوق شامل حال آنها نشده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کتابداران در عرصه مسائل فرهنگی زحمات زیادی می‌کشند اما کمترین انتظار را دارند، افزود: کتابداران حقوق بسیار ناچیزی دارند و به طور مداوم با رده‌های مختلف سنی و افراد متعددی مواجه هستند و کار آنها فکری و بسیار پرزحمت است.

وی عدم اعمال افزایش 50 درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری در مورد کتابداران را تضییع حقوق و ظلم در حق آنها دانست و گفت: متاسفانه برای این قشر تنها 15 درصد افزایش حقوق در نظر گرفته شده به طور قطع این افزایش ناچیز به هیچ وجه جوابگوی معیشت و نیازهای آنها نیست.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس دهم ادامه داد: درست است نهاد کتابخانه‌های عمومی نهاد عمومی غیردولتی هستند اما در عین حال زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد هستند و وزیر ارشاد به عنوان مسئول نهایی آنها به شمار می رود و و تمامی امورات آنها در این وزارتخانه پیگیری و مدیریت می‌شود و به طور کامل به وزارت ارشاد وابسته هستند.

پژمان‌فر یادآور شد: در وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی افزایش 50 درصدی اعمال شده و حقوق کارکنان بر این اساس پرداخت می‌شود اما متاسفانه در مورد کتابداران اعمال نشده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع عدم اعمال افزایش 50 درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری برای کتابداران را پیگیری خواهیم کرد، گفت: پیگیری لازم را خواهیم داشت تا در صورت عدم اعمال این افزایش حقوق بتوان حقوق این افراد زحمتکش را استیفا کرد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اضافه کاری حقوق کارمندان دولت، بیماری کرونا، نهاد کتابخانه های عمومی، کتابخانه