ابراهیمی مطرح کرد؛

ویروس کرونا دامن صنعت طیور را هم گرفته است

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس بیان اینکه معدوم سازی جوجه ها یکی از راه های مدیریت صنعت طیور و مرغداری است، گفت: ویروس کرونا دامن صنعت طیور را هم گرفته و راهی جزو معدوم کردن جوجه ها نبوده است.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ علی ابراهیمی جلسه روز سه‌شنبه (2 اردیبهشت ماه) کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی را تشریح کرد و گفت: به دنبال انتشار ویدیو معدوم‌سازی جوجه‌های یک روزه -که واکنش مردم و مسئولان را به دنبال داشت- کمیسیون کشاورزی از مسئولان وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صمت، سازمان تعزیرات، انجمن حمایت از مصرف‌کننده، قوه قضاییه، انجمن تولیدکننده جوجه یک روزه و... جهت بررسی موضوع دعوت کرد.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه معدوم‌سازی یکی از راه‌های مدیریت صنعت طیور و مرغداری است، افزود: زمانی که بازار کشش و توان پذیرش ندارد نمی‌توان جوجه‌های گوشتی را که صرفا با روش صنعتی امکان پرورش دارند به صورت سنتی پرورش داد، همچنین اگر رها شوند از گرسنگی از بین خواهند رفت و در این صورت زجر بیشتری می‌کشند.

وی از عدم هماهنگی میان ستاد تنظیم بازار و وزارتخانه‌های مربوطه خبر داد و افزود: میزان جوجه‌ریزی صورت گرفته با میزان کشش بازار همخوانی ندارد چراکه ویروس کرونا مصرف را پایین آورده است در حالی که نداشتن بازار برای جوجه‌ها از اواسط اسفندماه قابل تشخیص بود لذا درصورت تشخیص به‌موقع می‌توانستند تخم‌مرغ‌ها را قبل از تبدیل شدن به جوجه از بین ببرند، درهر صورت این اتفاق در صنعت طیور عجیب و غریب نیست.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه ویروس کرونا دامن صنعت طیور را هم گرفته و راهی جزو معدوم کردن جوجه‌ها نبوده است، گفت: مقررشد؛ مسئولان امر هفته پیشرو برای جوجه‌ریزی ماه آینده به توافق برسند تا معدوم کردن جوجه‌ها اتفاق نیفتد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اراضی کشاورزی، بیماری کرونا، تولید دام و طیور