سعیدی مطرح کرد ؛

مقابله با کرونا اولویت اصلی کشور است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: مقابله با کرونا اولویت اصلی کشور است اما نباید از برنامه های کلان غافل شد و تامین معیشت مردم، ایجاد اشتغال، مهار تورم و بهبود وضعیت کسب و کار باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ محمداسماعیل سعیدیبا بیان اینکه سال 98 از جهات مختلف سال سختی برای ملت و کشور بود، نبود همدلی و وحدت مناسب میان قوای سه گانه را از جمله دلایل بروز مشکلات دانست و گفت: دشمنان و بدخواهان نظام سال‌های متمادی با فعالیت‌های گسترده تلاش کردند صفا، صمیمیت، وحدت و همدلی میان مسئولان را خدشه‌دار کنند همچنین سیاسی‌کاری و جناح بندی باعث شده حتی اقدامات مثبت جناح‌ها دیده نشود و منافع ملی تحت تاثیر جریان‌سازی‌های سیاسی قرار گیرد در واقع سال ها است کشور از این معضل رنج می‌برد و از این طریق ضربات سهمگینی بر اقتصاد کشور وارد شده است.

وی با تاکید براینکه باید میان قوای سه‌گانه و تمامی دستگاه‌ها وحدت، همدلی و همزبانی برای حل مسائل و موضوعات اساسی کشور ایجاد شود، افزود: اقدامات آنها باید مکمل همدیگر بوده و برای پیشبرد اهداف نظام برنامه‌ریزی مناسب داشته و همسو باشند.

سعیدی با تاکید بر اینکه قوای سه گانه باید از نگاه ‌های تخریبی و سیاسی دور شده و در راستای منافع ملی حرکت کنند، ادامه داد: قوا برای رفع مشکلات کشور باید همفکر و هماهنگ باشند و به طور قطع اگر دستگاه‌ها در سال 99 وحدت و همدلی نداشته باشند به هیچ وجه نخواهیم توانست بر مشکلات غلبه کنیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برای رفع مشکلات کشور باید میان تمامی دستگاه‌ها و قوا تفاهم کلی شکل گرفته و اراده قوی به وجود آید، گفت: در شرایط فعلی جنگ اقتصادی چاره‌ای جز اولویت‌بندی اهداف کشور نداریم البته مقابله با کرونا اولویت اصلی امروز کشور است و چند ماه با این معضل روبرو هستیم و سپس فروکش خواهد کرد.

وی یادآور شد: به طور قطع مشکلات زیادی را پساکرونا شاهد خواهیم بود و مردم به شدت در تنگنای اقتصادی قرار خواهند گرفت زیرا کسب و کارها نیمه تعطیل است، سقف درآمد مردم به شدت کاهش یافته و صادرات و واردات لطمه دیده بنابراین مسائل کشور باید در شرایط فعلی اولویت‌بندی شوند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم ادامه داد: هر چند امروز مقابله با کرونا اولویت اصلی کشور است اما نباید از برنامه‌های کلان و دراز مدت و رفع مشکلات اقتصادی مردم غافل شویم و تامین معیشت مردم، ایجاد اشتغال، مهار تورم و بهبود وضعیت کسب و کار از جمله موضوعاتی است که باید در اولویت و مورد توجه جدی قرار گیرد و همچنین قوای سه گانه با هم افزایی از سیاسی‌کاری پرهیز کنند و به فکر مردم، معیشت آنها، آینده و اعتلای کشور باشند./

پایان پیام

برچسب ها

احیای تولید، اخبار برگزیده، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، افزایش تولید پایدار، بیماری کرونا، ویروس کرونا