زارع مطرح کرد ؛

اصلاح قانون انتخابات به ضرر دستگاه های امنیتی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس طرح اصلاح قانون انتخابات را به ضرر دستگاه های امنیتی دانست و گفت: شکسته شدن هیبت دستگاه های نظارتی و تضعیف عملکرد دستگاه های امنیتی و نظارتی از دیگر ایرادات وارده به این طرح است.

 خبرگزاری خانه ملت؛ رحیم زارع در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 3 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با طرح دو فوریتی «اصلاح برخی قوانین درباره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران، مجلس شورای اسلامی و شوراهای کشور»، گفت: امروز هیبت دستگاه های نظارتی در صورت تصویب این مصوبه شکسته می شود مثلا اگر می خواهد مقابله با فساد باشد در این مسیر دچار مشکل خواهد شد چرا که به یقین اولین مانع آن ترس کارشناس مربوطه است و اول از همه به خودش فکر می کند. در واقع ترسی پیرامون بررسی گزارش رسیده به دستگاه نظارتی و امنیتی وجود دارد.

نماینده مردم آباده و بوانات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تضعیف عملکرد دستگاه های امنیتی و نظارتی را دومین ایراد وارده به طرح مذکور دانست و افزود: در بسیاری مواقع به گزارش رسیده به دست دستگاه ها خط و خطوط داده می شود همچنین اگر می خواهیم در حوزه مبارزه با فساد موفق شویم و کشور از این حرف و حدیث ها نجات پیدا کند باید روش دیگری را در پیش گرفت چرا که اگر علیه دستگاه ها و گزارش دهنده ها شکایت شود پرونده های بسیاری در آینده نزدیک در قوه قضائیه شکل خواهد گرفت.

وی با اعتقاد به اینکه این مصوبه در مجموع به ضرر دستگاه های امنیتی و دستگاه های مبارزه با فساد است، اظهار کرد: در آینده بسیاری از کاندیداها که خط و نام و نشانی از خود نمی گذارند از طرق دیگر ممکن است دست به یک سری کارها بزنند که این مسئله برای دستگاه نظارتی ضرر دارد./

پایان پیام

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، انتخابات، انتخابات قوه مقننه، انتخابات مجلس