امیرآبادی فراهانی مطرح کرد ؛

طرح دو فوریتی «اصلاح برخی قوانین درباره انتخابات ریاست جمهوری، مجلس و شوراها» در اولویت مسائل کشور نیست

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه بررسی طرح دو فوریتی «اصلاح برخی قوانین درباره انتخابات ریاست جمهوری، مجلس و شوراها» در اولویت مسائل کشور نیست، گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی ناشی از کرونا باید موضوعات مهم تری را در دستورکار قرار داد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ احمد امیرآبادی فراهانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 3 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با کلیات طرح دو فوریتی «اصلاح برخی قوانین درباره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران، مجلس شورای اسلامی و شوراهای کشور»، گفت: دو فوریت ارائه شده صرفا یک تبصره الحاقی بود و تا همین حد گزارش هایی به شورای نگهبان داده می شود و اگر چنانچه این گزارش ها پایه و اساس منطقی نداشته باشند داوطلبین می توانند در یک دادگاه صالحه شرکت و در این مورد قضاوت شود اما کمیسیون شوراها 7 الی 8 خط تبصره الحاقی را به یک قانون مطول تبدیل کرده است که چندین تبصره و ماده دارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس طرح ها و لوایح مهم تری جهت بررسی در نوبت دارد، ادامه داد: حتی اگر کلیات طرح اصلاح قانون انتخابات رأی بیاورد و وارد جزئیات آن شویم به یقین در 5- 6 جلسه باقیمانده از مجلس دهم نمی توانیم جزئیات آن را بررسی کنیم ضمن آنکه قانون مالیات بر ارزش افزوده نیز تمام نخواهد شد آن گاه شما نمایندگان محترم چه پاسخی برای مردم که درگیر کرونا و مشکلات اقتصادی هستند خواهید داشت؟

وی افزود: امروز بازار، کسبه و دولت و ... همگی درگیر مشکلات مردم هستند، لذا به نظر شما به ما نمی گویند اکنون وقت رسیدگی به این مسائل است یا خیر؟ آیا واقعا باید وقت خود را صرف این گونه مسائل کنید؟ عزیزان با توجه به رأیی که مردم دادند و کمتر از 60 نفر از نمایندگان مجلس برای دوره بعد رأی آورده اند دیگر بیش از این نباید تیر خلاص به مجلس دهم زد.

عضو هیات رئیسه مجلس دهم شورای اسلامی بیان کرد: خواهشم این است که توجه کنید اگر این طرح تصویب شود چه اتفاقی خواهد افتاد؟ در واقع فکر می کنید اگر این قانون تصویب شود شورای نگهبان به وظیفه خود عمل نخواهد کرد. چه اتفاقی خواهد افتاد جز آنکه مراجع چهارگانه را مصون الاختیار می کند و واقعیت را به شورای نگهبان منتقل نمی کند اما شورای نگهبان نیز از منابع خود در شهرها و روستاها استفاده کرده و کار خودش را انجام خواهد داد.

امیرآبادی اظهار کرد: شورای نگهبان به دلیل گزارش های وسیعی که به آن می رسد وقت رسیدگی کافی ندارد لذا اگر می خواهیم کار را ریشه ای درست کنیم باید فرآیند انتخاب و اجرای انتخابات را از تائید صلاحیت ها جدا کنیم و همچنین به شورای نگهبان برای رسیدگی به صلاحیت ها حداقل یک سال فرصت داده شود تا حق کسی پایمال نشود، لذا خواهش می کنم به کلیات این طرح رأی ندهید هرچند رسیدگی به جزئیات آن به این مجلس نخواهد رسید و به یقین مجلس بعدی تصمیم دیگری خواهد گرفت./

پایان پیام

برچسب ها

8 دوره قانونگذاری مجلس شورای اسلامی، اجرای قانون، احکام قانونی، اخبار برگزیده، انتخابات، بیماری کرونا