جبار کوچکی نژاد مطرح کرد ؛

ضرورت اولویت معیشت مستمری بگیران و بازنشستگان تأمین اجتماعی

جبار کوچکی نژاد معتقد است دولت در شرایط فعلی باید معیشت مستمری بگیران و بازنشستگان تأمین اجتماعی را در اولویت قرار دهد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ جبار کوچکی نژاد  با انتقاد از افزایش ناچیز حقوق مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی، گفت: در قانون بودجه سال 99 دولت را موظف کردیم حداقل حقوق بازنشستگان و شاغلان کمتر از 2 میلیون و 800 هزار تومان نباشد که این قانون باید برای تأمین اجتماعی، بازنشستگان لشکری و کشوری اجرا شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: متأسفانه دولت به قانون مجلس توجه نکرده و به قوانینی که مدنظر خود است، عمل می کند لذا یک راه این است که دیوان محاسبات به موضوع ورود و اعلام کند دولت در این موضوع دچار تخلف شده است.

وی افزود: راه دیگر این است که دیوان محاسبات دولت را ملزم کند که قانونی به تصویب رسیده را برای بازنشستگان و شاغلان اجرا کند.

کوچکی نژاد یادآور شد: مجلس سال گذشته تلاش کرد مبلغ 400 هزار تومان به حقوق همه شاغلان و بازنشستگان اضافه شود اما دولت در این زمینه خوب عمل نکرد و آن را در قید و بند قوانین اجرایی بودجه برد و در نهایت آنچه که به میل خود بود، اجرا شد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: متأسفانه دولت نگران حقوق های بالای 10 میلیون تومان است که مبادا کاهش یابد در حالی که باید به اقشاری توجه کند که حقوق های بسیار پایینی دارند و به لحاظ معیشتی دچار مشکل شده اند./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، تامین اجتماعی، حقوق کارمندان، سازمان تامین اجتماعی، مستمری