فولادگر مطرح کرد ؛

لزوم اجرای تعلیق سه ماهه اقساط تسهیلات بانکی توسط بانک مسکن

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی می گوید از آنجایی که با شیوع ویروس کرونا درآمد برخی خانوارها کاهش چشم گیری یافت، بانک مسکن باید مساعدت هایی برای پرداخت اقساط تسهیلات دریافتی در نظر گیرد.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ حمیدرضا فولادگر با تأکید بر لزوم اجرای تعلیق سه ماهه اقساط تسهیلات بانکی توسط بانک مسکن، گفت: از آنجایی که با شیوع ویروس کرونا درآمد خانوارها کاهش چشم گیری یافت و از سوی دیگر پرداخت اقساط بانکی به ویژه وام مسکن بخش عمده‌ای از هزینه‌های افراد را تشکیل می‌دهد، بانک مسکن باید به منظور حمایت از مشتریان، سازوکارهایی برای به تعویق افتادن پرداخت اقساط تسهیلات دریافتی در نظر گیرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی تبعات اقتصادی کرونا در جلسات متعدد کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس، افزود: می توان در نظر گرفتن شرایط ویژه برای به تعویق افتادن پرداخت اقساط وام مسکن را به منظور حمایت از خانوارها در ایام کرونا به عنوان پیشنهادی مورد بررسی قرار داد و سازو کار اجرای آن را تدوین کرد.

وی اظهار کرد: از آنجایی که بانک مسکن فقط در حوزه وزارت اقتصاد و دارایی نیست، وزارت مسکن و شهرسازی نیز باید پای کار آمده، و این دو وزارتخانه با هماهنگی یکدیگر زمینه به تعویق افتادن پرداخت اقساط تسهیلات مسکن را فراهم کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: در حال حاضر نرخ تورم بسیار بالاست و شیوع کرونا نیز تاثیرات اقتصادی بسیاری بر زندگی مردم و رشد هزینه های آنها داشته، بنابراین بانک ها باید با مکانیسمی مناسب پرداخت اقساط تمام تسهیلات بانکی را به تعویق بیاندازند./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازار مسکن، بانک مسکن، بخش مسکن