رنجبرزاده مطرح کرد ؛

بلوغ کامل جمهوری اسلامی ایران و نمایش توانمندی هایش در مقابل بحران ها

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: نمایندگان مجلس یازدهم باید با اتخاذ برنامه های مدون برای آینده گام های استوار و بلندی بردارند و کشور را به سمتی ببرند که نقطه امید برای مردم ایجاد شود و آلام، دردها و فشارهای اقتصادی آنها کاهش یابد.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ اکبر رنجبرزاده با بیان اینکه سال 98 سال پر فراز و نشیبی بود، گفت: جمهوری اسلامی ایران در سال 98 به خوبی توانست از عهده مشکلات برآید و بلوغ 40 ساله خود را به نمایش بگذارد؛ در سال 98 با حوادثی مانند سیل، تشدید تحریم‌ها، گرانی بنزین و شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی روبرو بودیم البته جمهوری اسلامی با انفجار پایگاه عین الاسد پاسخ و واکنش کوبنده‌ای به آمریکای جنایتکار داد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایطی که در سال 98 نگاه خیلی‌ها به جمهوری اسلامی براندازانه بود اما با همه فراز و فرودها، مشکلات و فشارها به خوبی توانست شرایط اقتصادی کشور را کنترل کند هر چند مشکلات قشر آسیب‌پذیر چندین برابر و معیشت‌شان با مشکل مواجه شد.

وی سال 98 را سال بحران ها و واکنش ها دانست و گفت: سال 98 سالی پرحادثه و با تلخی های فراوان بوده و نقطه بارز این مسیر هم بلوغ کامل جمهوری اسلامی ایران و نمایش توانمندی‌هایش در مقابل بحران‌ها بود؛ جمهوری اسلامی در جایی که باید واکنش نشان می‌داد نشان داد و به مرحله‌ای رسیدیم که می‌توانیم اعلام کنیم برای همه حوادث پیش آمده می‌توانیم برنامه داشته باشیم و از بحران‌ها عبور کنیم و به طور قطع اگر به نیروی انسانی و مدیریت مناسب توجه بیشتری شود کارها به سهولت انجام و مشکلات مردم کمتر خواهد شد.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس دهم تصریح کرد: هر چند بهتر بود به انسجام مدیریتی توجه بیشتری می‌شد اما متاسفانه این انسجام به خوبی در میان سطوح مختلف ایجاد نشد و شکل نگرفت بنابراین مشکل ساز شد و اگر مدیریت قوی در کنار توانمندی ها مورد توجه قرار می گرفت مشکلات بسیار کمتر بود.

رنجبرزاده یادآور شد: ما کشوری هستیم که باور داریم می‌توانیم از عهده بسیاری از حوادث که ممکن است برای اغلب کشورها طاقت فرسا باشد برآییم؛ احتمال می رود کرونا یک نوع جنگ بیولوژیک باشد و مقابله مناسب ایران با این ویروس نشان داد از آمادگی لازم برای مقابله با بحران ها برخوردار هستیم و با بسیج مردمی، حس همکاری، هماهنگی و مشارکت مردم و متخصصان در سطوح مختلف می توان این بیماری را را کنترل کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مردم ما در مواقع حساس و خطر خودشان را عقب نمی‌کشند و به هم کمک می‌کنند همانطور که پیشگامان عرصه سلامت همچنان مقتدرانه در مقابل حادثه تلخ کرونا ایستادند و به شهادت می‌رسند اما لحظه‌ای درنگ و عقب‌نشینی نکرده و با طلب همکاری از مردم برای قطع زنجیره ویروس تلاش می‌کنند.

وی یادآور شد: انتظار و امید داریم سال 99 سال کم حادثه‌تری برای کشور بوده و شاهد رونق اقتصادی و قوام و ثبات کشورهای منطقه باشیم؛ هر چند تمایل برخی کشورها بر این بود که منطقه مواج و پرتلاطم شود اما ارتفاع موج‌های خطرناک و شکننده در حال کاهش است و آرامش بیشتری برای حرکت‌های اقتصادی منطقه وجود خواهد داشت.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه نمایندگان تازه کار مجلس یازدهم باید با صلابت از تجربیات گذشته درس بگیرند، گفت: نمایندگان باید با اتخاذ برنامه‌های مدون برای آینده گام‌های استوار و بلندی بردارند و کشور را به سمتی ببرند که نقطه امید برای مردم ایجاد شود و آلام، دردها و فشارهای اقتصادی مردم کاهش یابد و به نگاه دقیق اول انقلاب در حس همدردی، همکاری، نوع‌دستی، ایثار، فداکاری و از خودگذشتی در سطوح مدیریتی کشور بازگردیم./

پایان پیام

برچسب ها

آسیب شناسی اقتصاد، اثرات اقتصادی و اجتماعی، اخبار برگزیده، بخش سلامت، رونق، رونق اقتصاد، رونق اقتصادی و اشتغال