بهادری مطرح کرد؛

صندوق حمایتی ویژه برای تقویت بنیه مالی مستأجران

بهادری گفت: وزارت راه و شهرسازی در یک سال اخیر برنامه ای را برای ارائه تسهیلات به مستأجران تدوین کرده، اما متأسفانه این برنامه تاکنون عملیاتی نشده است، از این رو به نظر من دولت باید صندوق حمایتی ویژه ای را برای تقویت بنیه مالی مستأجران تشکیل دهد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ سیدهادی بهادری با اشاره به وضعیت بازار اجاره مسکن در کشور، گفت: بخش اجاره یکی از نخستین بخش هایی است که با بروز تلاطم در بازار مسکن دچار آسیب می شود، از این رو شاهد بودیم که در سه سال اخیر با افزایش قیمت خرید و فروش مسکن، نرخ اجاره نیز به میزان چشمگیری بالا رفت.

هادی بهادری
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه عدم برنامه ریزی درست در سال های اخیر برای تولید مسکن موجب تشدید تلاطم و افزایش قیمت ها در بازار اجاره شد، قطعا بازار اجاره مسکن باید به گونه ای مدیریت شود که فشار زیادی به مردم وارد نشود، اما متأسفانه در سال های اخیر مردم تنها قربانیان آشفتگی بازار مسکن بوده اند.

لزوم تشکیل صندوق های حمایت از مستأجران

وی بر لزوم تشکیل صندوق های حمایت از مستأجران تأکید کرد و گفت: وزارت راه و شهرسازی در یک سال اخیر برنامه ای را برای ارائه تسهیلات به مستأجران تدوین کرده، اما متأسفانه این برنامه تاکنون عملیاتی نشده است، از این رو به نظر من دولت باید صندوق حمایتی ویژه ای را برای تقویت بنیه مالی مستأجران تشکیل دهد.

دستگاه های حکومتی و دولتی باید برای رفع مشکلات مسکن استیجاری ورود کنند

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: شرایط کنونی زمانی است که دستگاه های حکومتی و دولتی باید برای رفع مشکلات مسکن استیجاری ورود کنند، این دستگاه ها اراضی بسیاری دارند که اغلب آن بلااستفاده باقی مانده، از این رو می توان از این ظرفیت برای تولید مسکن استیجاری در کشور استفاده کرد./

پایان پیام

برچسب ها

اجاره، اجاره بها، اخبار برگزیده، اصلاح قانون روابط موجر و مستاجر