فولادگر مطرح کرد ؛

ایران قصد استفاده نظامی از تکنولوژی هسته ای ندارد

فولادگر ارتباط ماهواره نور ایران به قعطنامه ۲۲۳۱ سازمان ملل استنباط غلط غربی است.

خبرگزاری خانه ملت؛ حمیدرضا فولادگر با اشاره به واکنش کشورهای آلمان، فرانسه و انگلیس به پرتاب ماهواره نور ایران به فضا، گفت: این کشورها به قعطنامه 2231 استناد می کنند این در حالی است که استنباط آنها از این قطعنامه و ارتباطش به ماهواره نور ایران درست نبود، چرا که قطعنامه درباره سلاح های هسته ای و موشکل های بالستیک با کلاهک هسته است.

فولادگر با اشاره به پی روی کشورهای اروپایی از آمریکا، اظهار داشت: برای قابل دقت است که چرا این سه کشور اروپا دنبال روی از سیاست های آمریکا را رها نمی کنند آنها که بارها به این نتیجه رسیده اند که آمریکا برای منافع خود هیچ حد و مرزی قائل نیست، پیمان های بزرگ دنیا را زیر پا گذاشته، به کشورهای متعهد خود رحم نکرده و پیمان هایی که با کشورهای اروپایی داشته زیر پا می گذارد به خصوص دردوران ریاست جمهوری ترامپ شاهد این حرکت بودیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم تاکید کرد: جای تعجب دارد که با همه این اوصاف و با وجود اینکه روش های ترامپ را در مسئله اقتصادی و مدیریت کرونا می بینند، باز اروپا به خصوص آلمان، انگلیس و فرانسه دنبال روی از سیاست های آمریکا را کنار نمی گذارند.

فولادگر درادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، گفت: ایران برنامه های جامع علمی دارد که توسعه فناوری فضایی را نیز پیش بینی کرده است، این برنامه استراتژیک است در عین حال صلح آور و صلح آمیز است.

وی تاکید کرد: طرح نگرانی برای توسعه فناوری فضایی ایران در راستاری ایران هراسی است، این روشی است که بارها غربی ها علیه ایران به کار گرفته اند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: ما بارها اعلام کردیم که تجهیزایت موشکی برای پیشگیری از تعرضات و بازدانده است، فناوری فضایی نیز با هدف علمی و اجرای برنامه های جامع صنایع فناوری هوا و فضا است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، انگلیس، آلمان و فرانسه پس از پرتاب ماهواره نور به فضا در بیانیه های جداگانه ادعا کردند که این اقدام ایران خلاف قطعنامه 2231 سازمان ملل است./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، بیماری کرونا، سپاه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ماهواره، ویروس کرونا