بروجردی مطرح کرد ؛

ایران بر مبنای پایه های برجام هیچ گونه مذاکره دیگری نخواهد داشت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ایران امتیازهای فراوانی برای رسیدن به توافق برجام داد تاکید کرد: بر همین اساس هیچ گونه زمینه ای برای هیچ گونه مذاکره ای در ارتباط با قرارداد جدید هسته ای وجود ندارد.

 خبرگزاری خانه‌ملت؛ علاالدین بروجردی در واکنش به درخواست رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان آلمان مبنی بر تنظیم توافق جدید با ایران در موضوع هسته ای و مسائل منطقه ای گفت: جای تعجب دارد که یک مقام سیاسی آلمان با شناختی که از سیاست های جمهوری اسلامی ایران دارد چنین پیشنهادی که بارها آمریکایی‌ها مطرح کردند را تکرار می کند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و 5 کشور غربی بعد از چندین سال مذاکره به توافق هسته ای برجام رسیدند، ادامه داد: اعتبار این توافقنامه در حدی است که شورای امنیت سازمان ملل روی آن صحه گذاشت و به مبنایی اصولی ىر عرصه بینالمللی تبدیل شد، به طور طبیعی چنین توافقنامه ای با این مبنا دارای پایه های بسیار محکمی است که آمریکا به عنوان عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل هم نمی تواند آن را نقض کند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران بر مبنای پایه های مستحکم توافقنامه برجام هیچ گونه مذاکره دیگری در امر هسته‌ای نخواهد داشت، تصریح کرد: با توجه به اینکه ایران امتیازهای فراوانی برای رسیدن به توافق برجام داده و همواره به تعهدات خود در قالب این توافقنامه پایبند بوده است هیچ گونه توافق جدیدی را نخواهد پذیرفت؛ در چنین شرایطی این آمریکا به عنوان ناقض توافقنامه و اروپا به عنوان مجموعه ای که جرات و قدرت عمل به این توافقنامه را به دلیل فشارهای آمریکا نداشته باید متعهد شوند که به توافقنامه برجام بازگشته و آن را اجرایی کنند.


عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسائل منطقه ای موضوعی کاملا مجزا از مسائل هسته ای است گفت: تاکید می کنم که مسائل منطقه ای به کشورهای منطقه ارتباط داشته و جمهوری اسلامی در این زمینه نیز هیچ مذاکره با کشورهای غیرمنطقه ای نخواهد داشت.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد در چارچوب همکاری های امنیتی و حفظ امنیت جمعی منطقه با همسایگان و کشورهای منطقه مذاکره و تفاهم داشته باشد همان گونه که تاکنون بوده و ما قراردهای متعددی داریم که می تواند تقویت شده و به سایر کشورهای منطقه تعمیم پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نوربرت روتگن رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان آلمان طی روزهای اخیر در گفت‌وگویی درباره توافق هسته‌ای ایران گفت: هدف توافق هسته‌ای این بود که از توان ایران در زمینه تسلیحات هسته‌ای جلوگیری کند. با خروج آمریکا از آن، اکنون دوباره ایران [از نظر از سرگیری فعالیت‌های هسته‌ای‌اش] ایجاد تهدید می‌کند.

روتگن در ادامه ضرورت توافقی جدید با ایران را مطرح کرده و گفت: بنابراین، ضرورت دارد که توافقی جدید و گسترده‌تری انجام شود که مسائل ثبات منطقه‌ای را هم در بر بگیرد./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، امنیت، امنیت اقتصادی، انرژی هسته ای، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، توافق جامع هسته ای، سلاح هسته ای، مذاکرات