خبر

مسیر شما: اخبار عطای تسهیلات وام ازدواج پروسه قانونی مشخصی دارد
عطای تسهیلات وام ازدواج پروسه قانونی مشخصی دارد

عضو فراکسیون زنان مجلس، از وزارت ورزش و جوانان و بانک مرکزی خواست تا جهت بستن دست دلالان و کلاهبرداران به موضوع انتشار آگهی فروش وام ازدواج به طور جدی ورود پیدا کنند.

خبرگزاری خانه ملت؛ سیده فاطمه ذوالقدر در تایید انتشار خبری از سوی معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان مبنی بر لزوم برخورد قانونی با منتشرکنندگان آگهی‌های فروش وام ازدواج در فضای مجازی، گفت: متاسفانه در خصوص اعطای تسهیلات وام ازدواج برخی دلالان با ادعای کمک برای تسهیل روند دریافت این وام، اقدام به فریب خانواده‌ها کرده و از این طریق اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

بانک‌ها بدون اعمال سختگیری وام ازدواج را پرداخت می‌کنند

ذوالقدر ادامه داد: این نوع سوءاستفاده‌ها در حالی صورت می‌گیرد که اصلا نیازی به این کار نیست، چرا که اعطای تسهیلات وام ازدواج پروسه قانونی مشخصی دارد که باید در یک بازه زمانی معین طی شود و براساس دستورات صادر شده نیز بانک‌ها باید از سختگیری در این مورد اجتناب ورزند .

زوج‌ها برای دریافت وام ازدواج تنها از طریق سامانه بانک مرکزی اقدام کنند

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خانواده‌ها باید با هوشیاری کامل مانع از ایجاد مجالی برای سوءاستفاده کنندگان در خصوص دریافت تسهیلات وام ازدواج شوند و برای تحقق این مهم نیز می‌توانند برای دریافت این وام تنها از طریق شعب و سامانه‌ای که بانک مرکزی اعلام کرده است، اقدام کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تبعات رواج این قبیل کلاهبرداری‌ها در سطح جامعه، تاکید کرد: ممانعت از برخورد با سوءاستفاده کنندگانی که اقدام به انتشار آگهی فروش تسهیلات وام ازدواج می‌کنند باعث رواج این نوع کلاهبرداری شده که هم به زوج‌ها آسیب می‌رساند و هم زمینه بی‌اعتمادی نسبت به بانک‌ها را فراهم می‌کند.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی یادآور شد: هم‌اکنون این امری ضروری است که وزارت ورزش و جوانان و بانک مرکزی در این زمینه ورود پیدا کرده و با پیگیری و نظارت دقیق دست دلالان را کوتاه کرده و مانع از تداوم استفاده از این روش شوند./

پایان پیام
 

نظر شما
مشخصات خبر