سلیمی مطرح کرد ؛

بازنگری نحوه ورود افراد به شوراهای شهر و روستا

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای در مجلس با بیان اینکه برخی افراد با اعمال نفوذ و با هدف دستیابی به پست های شهرداری وارد شوراها می شوند، تاکیدکرد که نحوه ورود افراد به این نهاد مهم باید مورد بازنگری قرار گیرد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ اصغر سلیمی در مورد انتشار خبری از سوی رئیس شورای شهر تهران مبنی براینکه روسای قوای سه‌گانه باید یک بازنگری و آسیب‌شناسی در مورد نقش و عملکرد شوراها در کشور انجام دهند، گفت: جایگاه شوراها در کشور بسیار مهم است، چرا که اعضای آنها با رای مردم انتخاب می‌شوند، بنابراین از این حیث تفاوتی با مجلس شورای اسلامی ندارند، کما اینکه می‌توانند طرح و لایحه بدهند و در حوزه شهری مصوباتی را ایجاد کنند.

عدم آگاهی برخی اعضای شوراهای شهرو روستا از قوانین مشکلاتی را ایجاد کرده است
سلیمی  ادامه داد: قانون وظایف اعضای شوراهای شهر و روستا را به طور کامل ترسیم کرده است، اما متاسفانه تعدادی از آنها به دلیل عدم آگاهی نسبت به قوانین و شرح وظایفی که برای شوراها مشخص شده است باعث تضعیف جایگاه این نهاد مهم شده‌اند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس دهم شورای اسلامی تصریح کرد: البته دولت هم باید اهمیت بیشتری به شوراها بدهد و آنها را در حوزه‌های مدنی، اجتماعی و شهری مشارکت بیشتری بدهد که بتوانند در مباحث مرتبط با این حوزه‌ها مداخله داشته باشند.

این نماینده مجلس دهم  خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی اعضای شوراهای شهر و روستا با هدف نیل به مقاصد شخصی که دارند، جایگاه شوراها را تضعیف کرده و مشکلاتی را در آنها ایجاد می‌کنند که باید به صورت قانونی با این افراد برخورد شود.

وی تاکید کرد: اعضای شوراهای شهر و روستا باید وقت و انرژی بیشتری برای فعالیت در این بخش بگذارند تا حرکت و نشاط بیشتری را در شهرداری‌ها و دهیاری‌ها ایجاد کنند، ضمن اینکه لازم است جلسات آنها به طورمنظم برگزار شود و مصوباتی در حوزه شهری داشته باشند تا بروکراسی اداری که مشکلاتی را برای شهرداران و دهیاران ایجاد کرده است را رفع کنند.

برخی افراد با اعمال نفوذ عضو شوراهای شهرو روستا شده‌اند

این نماینده مردم در مجلس دهم با انتقاد از نحوه ورود اعضای شوراهای شهر و روستا به حوزه شهری، یادآور شد: برخی شوراها دو یا سه برابر بیشتر از ظرفیتشان عضو دارند که نشان می‌دهد با اعمال نفوذ و سفارشی وارد این بخش شده‌اند که احتمال دارد برای دستیابی به پست‌های شهرداری به این امر مبادرت ورزیده باشند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: عملکرد شوراها باید از این نظرمورد بازنگری و آسیب شناسی قرار گیرد که از هر گونه اعمال نفوذ جهت ورود افراد به این بخش جلوگیری شده و تنها افراد با هدف خدمت وارد شوراها شوند تا بتوان مشکلاتی که در حوزه حمل و نقل، ترافیک و محیط زیست وجود دارد را برطرف ساخت./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقتصاد روستا، انتخابات شوراها، شوراها، شوراهای شهر و روستا