میرزاده مطرح کرد ؛

هزینه تدریس آنلاین معلمان

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: امروزه تدریس های آنلاین هزینه اضافی بر دوش معلمان گذاشته, باید در بحث هوشمند سازی مدارس هزینه اینترنتی تدریس معلمان حتی الامکان رایگان شود.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ سیدحمایت میرزاده در مورد هزینه تدریس آنلاین معلمان گفت: در جلسه‌ای که کمیسیون آموزش مجلس با مسئولان آموزش و پرورش برگزار کردند، قرار شد هزینه اضافی که تدریس‌های آنلاین بر دوش معلمان گذاشته مورد توجه قرار بگیرد.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افزود: وزارت ارتباطات موظف است موضوع هوشمند سازی مدارس در الویت اقدامات خود قرار دهد که بحث اینترنت و تدریس آنلاین معلمان در راس اقدامات این هوشمندسازی است.

نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: شیوع کرونا و تدریس مجازی از طریق شبکه‌های اجتماعی باعث شده معلمان گاهی تا پاسی از شب مجبور باشند مشکلات و ایرادات دانش آموزان را به صورت آنلاین رفع کنند؛ امروزه تدریس‌های آنلاین هزینه اضافی بر دوش معلمان داشته است باید در بحث هوشمند سازی مدارس هزینه اینترنتی تدریس معلمان حتی‌الامکان رایگان شود.

وی ادامه داد: اکنون زمان آن است که وزارت ارتباطات به میدان آمده و هوشمند سازی مدارس را به مرحله اجرایی شدن برساند، مصوبه این طرح در مجلس ارائه شده است و بر همین أساس وزارت آموزش و پرورش پیگیری هوشمند سازی مدارس باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: با تدریس آنلاین کار معلمان و هزینه‌ای که برای تدریس از طریق اینترنت دارند دو چندان بیشتر از قبل شده است در مقابل هزینه مدارس از آب، برق و… کاهش پیدا کرده است، اعتباراتی به مدارس اختصاص داده شده جدایی اعتبارات هزینه‌ای است که صرف مدارس می‌شود؛ اگر این اعتبارات در راستای کمک به معلمان در جهت تدریس‌های آنلاین آنها صرف شود تا در این شرایط نابسامان اقتصادی کمک کوچکی در جهت این قشر زحمتکش جامعه باشد.

میرزاده در پایان خاطرنشان کرد: هوشمندسازی مدارس و ایجاد شرایط مناسب برای تدریس آنلاین معلمان از جهت مادی و زیرساختی باید در الویت آموزش و پرورش قرار بگیرد، مجلس هم پیگیر این اقدامات خواهد بود وزارت ارتباطات باید طرح هوشمندسازی مدارس را پشتیبانی کند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، شورای عالی فضای مجازی، معلم