اکبری مطرح کرد ؛

سیاست آمریکایی ها دشمنی با ایران

علی اکبری می گوید آمریکایی ها از پرتاب موفقیت آمیز ماهواره نور غافلگیر شده اند و تلاش دارند این توانمندی را زیر سوال ببرند.

 خبرگزاری خانه ملت؛ علی اکبری با اشاره به ادعای آمریکا مبنی بر اینکه ماهواره نور ایران قادر نیست داده‌های اطلاعاتی را مخابره کند، گفت: سیاست آمریکایی ها دشمنی با ایران است و از هر فرصتی برای ایران هراسی استفاده می کند، ایران هر قدمی بر می دارد کاخ سفید تلاش می کند با زیر سوال بردن آن به دنیا بگوید یا ایران تنش آفرین است یا در تمام امور نا توان است.

این نماینده مجلستاکید کرد: با پرتاب ماهواره نور به فضا غربی ها غافلگیر شدند و طبق معمول شروع به فرافکنی و زدن حرف های ضد و نقیض کردند. یکی گفت این ماهواره کاربردی ندارد و دیگری مدعی شد که ماهواره ایران نتوانسته ماموریت خود را انجام دهد.

نماینده مردم شیراز در مجلس بیان داشت: واکنش های ضدایرانی غربی ها قابل پیش بینی بود و این رفتارها را طبیعی می دانیم، آنها همواره منتظرند ایران حرکتی انجام دهد تا آن را زیر سوال ببرند یا از آن ایراد بگیرند، موضوع این است که ما نباید سیاست خود را بر اساس گفته های آنها تنظیم کنیم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلستاکید کرد: ایران باید بر اساس برنامه ها و استراتژیک های خود عمل کند و کاری به حرف ها ادعاهای اروپایی ها و آمریکایی ها نداشته باشد، آنها هیچ وقت پیشرفت ایران را نخواسته اند.
اکبری  گفت: در پاسخ به ادعای ناکارآمد بودن ماهواره نور، انتظار نمی رود که دستگاه ها تخصصی اطلاعات کسب شده را ارائه کنند، آنها باید مسیر خود را طی کنند و اطلاعات را در اختیار مصرف کننده ها بگذارند و مسیر فنی خود را طی کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ژنرال جی ریموند، فرمانده نیروی فضایی ایالات متحده، در حساب کاربری توئیتر خود نوشت: "هجدهمین اسکادران کنترل فضای کیهانی نیروی هوایی آمریکا ماهواره نور-۰۱ پرتاب شده از سوی ایران را ردیابی می کند.''

وی در ادامه این پیام تصریح کرد: ''ایران مدعی است که این ماهواره توانایی گرفتن تصاویر را دارد اما در واقع این یک دوربین فیلمبرداری است که توانایی جمع آوری و مخابره اطلاعات را ندارد."

جان هایتن، معاون رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، هفته گذشته در مورد گزارش‌هایی مبتنی بر پرتاب ماهواره نظامی توسط ایران گفت: این موشک فاصله بسیار زیادی را طی کرد ولی نمی توان گفت که به فضا رسیده است.

گفتنی است، سپاه پاسداران ایران هفته گذشته اعلام کرد که ماهواره نور، به عنوان نخستین ماهواره نظامی ایران در مدار ۴۲۵ کیلومتری زمین قرار گرفته است. این ماهواره توسط ماهواره بر ۲ مرحله‌ای «قاصد» از کویر مرکزی ایران پرتاب شده است. پیشتر ایران چندین آزمایش ناموفق در این زمینه انجام داده بود./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، تحریم های غرب، دنیای غرب، سپاه، سپاه پاسداران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی