خبر

مسیر شما: اخبار ضرورت اصلاح نحوه پیش فروش خودروسازان
ضرورت اصلاح نحوه پیش فروش خودروسازان

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید خودروسازان باید از ظرفیت نمایندگی های فروش برای اجرای طرح های پیش فروش استفاده کنند تا خودرو به دست مصرف کننده اصلی برسد.

  خبرگزاری خانه ملت ؛ نادر قاضی پور با انتقاد از مکانیسم خودروسازان برای پیش فروش خودرو، گفت: شرکت‌های خودروسازی باید با نظارت و برنامه ریزی دقیق، نحوه پیش فروش خودرو را اصلاح کنند تا مردم عادی نیز بتوانند در این طرح ها ثبت نام کرده و خودرو با قیمت مناسب خریداری کنند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: از آنجایی که نمایندگی‌های فروش موجود در شهرستان ها با جمعیت آنها متناسب است، خودروسازان باید سهمیه‌های پیش فروش را به نمایندگی ها واگذار کنند تا با استفاده از ظرفیت این نمایندگی‌ها، خودرو با قیمت کارخانه به دست مصرف کننده اصلی برسد.

ایران خودرو و سایپا نمی‌توانند با مکانیسم کنونی طرح های پیش فروش خودرو را به درستی اجرایی کنند

وی با بیان اینکه در حال حاضر برخی متقاضیان واقعی خودرو به دلیل داشتن اینترنت پرسرعت در طرح های پیش فروش خودرو ثبت نام کرده و ظرفیت این طرح ها ظرف چند دقیقه تکمیل می شود در حالیکه اکثریت مردم به دلیل محروم بودن از اینترنت پرسرعت نمی تواند حتی برای خرید یک خودرو اقدام کنند، اظهار کرد: اگر نمایندگی های فروش مسئول اجرای طرح های پیش فروش خودرو شوند خودرو به دست مصرف کننده واقعی خواهد رسید.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه باید با استفاده از شماره کارت ملی، افرادی که تاکنون خودرو خریداری نکردند را شناسایی و در اولویت ثبت نام در طرح های پیش فروش قرار داد، اضافه کرد: ایران خودرو و سایپا نمی‌توانند با مکانیسم کنونی این طرح ها را به درستی اجرایی کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: در حال حاضر عده ای با ثبت نام در طرح های پیش فروش، خودرو به قیمت کارخانه می خرند اما با قیمت های گزاف در بازار به فروش می رسانند./

پایان پیام

نظر شما
مشخصات خبر