بابایی صالح مطرح کرد ؛

فعال کردن واحدهای تولیدی بخش خصوصی عاملی برای رفع بیکاری جوانان

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، فعال کردن واحدهای تولیدی بخش خصوصی را عاملی برای رفع بیکاری جوانان دانست که از آن تحت عنوان بستری برای ایجاد آسیب های اجتماعی یاد می شود.

 خبرگزاری خانه ملت؛ روح‌اله بابایی صالح در مورد انتشار خبری از سوی معاون اول رییس جمهور مبنی بر اینکه یکی از موانع پیش روی بخش خصوصی، وجود فضای منفی فرهنگی و اجتماعی نسبت به این بخش در کشور است، گفت: اگر از هر سو به حوزه اقتصادی نگاه کنیم به این نتیجه می‌رسیم که بخش خصوصی از هر نظر از واحدهای تولیدی دولتی بهتر فعالیت کرده و واحدهای زیرمجموعه خود را به درستی مدیریت کرده‌اند.

دولت باید صادقانه از بخش خصوصی حمایت کند

این نماینده مردم در مجلس دهم،ادامه داد: هم‌اکنون این دولت است که باید صادقانه از بخش خصوصی حمایت کرده و اعتبارات لازم را در اختیار آنها قرار دهد و مطالباتی که از بخش‌های مختلف دولتی دارند به آنها بپردازد تا در مسیر فعالیت‌هایشان با مانعی مواجه نشوند، کما اینکه در بسیاری مواقع تولیدکنندگان بخش خصوصی فریاد زده‌اند که دولت باید بدهی خود را بپردازد.

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بی‌تردید فعال کردن واحدهای تولیدی بخش خصوصی نقش موثری در رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال خواهد داشت که نتیجه آن کاهش آسیب‌های اجتماعی به ویژه در حوزه جوانان است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در تشریح تاثیر بخش خصوصی در کاهش آسیب‌های اجتماعی، یادآور شد: اغلب تولیدکنندگان بخش خصوصی در قالب کارآفرین در جهت ایجاد اشتغال در سطح جامعه فعالیت دارند، بنابراین اگر از آنها حمایت شود می‌توانند نقش موثری در رفع بیکاری به عنوان مهمترین معضل اجتماعی که زمینه ایجاد تمام آسیب‌های اجتماعی است، داشته باشند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت باید امسال که از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان جهش تولید نامگذاری شده است، نگاه ویژه‌ای به بخش خصوصی داشته باشد تا بتوانند با فعالیت و تولید بیشتر نقش موثری در رونق اقتصادی و اشتغالزایی برای جوانان در کشور داشته باشند ./

پایان پیام

برچسب ها

آسیب شناسی، آسیب شناسی اقتصاد، آسیبهای اجتماعی، احیای تولید، اخبار برگزیده، افزایش تولید، افزایش تولید پایدار، بخش خصوصی