کمالی پور مطرح کرد ؛

نقش مهم ایران در منطقه

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تاکید کرد: ایران بعد از شهادت سردار دلها نه تنها یک قدم عقب نرفته، که چندین گام رو به جلو برداشته است.

 خبرگزاری خانه ملت؛ یحیی کمالی پور با اشاره به ادعای برایان هوک نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی نفوذ را در منطقه از دست داده است، گفت: تجربه نشان داده که کشورهایی که تحت قشار استکبار جهانی بوده اند توقیق بیشتر کسب کرده اند، ایران هم بر مبنای ایدئولوژی حاکم بر کشور و بر مبنای شرایط جغرافیایی- سیاسی از این قاعده مستثنا نیست و در مقایسه با سایر کشورهای در حال توسعه از روند رو به رشد بهتری برخوردار است.

کمالی پورادامه داد: آمریکا از ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی تمام ابرازها و اهرم های در اختیار خود را به کار بسته تا این کشور را به زانو در بیارود و نظام را مضمحل کند یا در داخل نارضایتی عمومی ایجاد کند، هر چه این فشارها بیشتر شده به گستره ی توسعه سیاسی، اقتصادی، نظامی کشور کمک کرده است و عملا هم آمریکا حرفی برای گفتن در این موضوع ندارد، صحبت های برایان هوک نیز ناشی از ضعف در خصوص سایست های اعمالی آمریکا علیه ایران است.


نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: آمریکا هرگز نتوانسته با تحریم ها و فشارهایی که از ابتدای انقلاب تا امروز اعمال کرده است روند رو به رشد توسعه کشور را کند، امروز نفوذ ایران در همه کشورهایی که ملت آن دنبال آزادی، استقلال هستند قابل مشاهده است.

کمالی پور در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نقش ایران در منطقه تصریح کرد: مطمئنا نقش انقلاب ایران در یمن، سوریه، لبنان و سایر کشورها مشخص بوده و آمریکا به این امر واقف است، این نقض آفرینی گویای شکست آمریکا است و می خواهند با صحبت های غیر واقعی اصل موضوع را لاپوشانی کنند و ایران را ضعیف جلوه دهند.

وی با اشاره به شرایط بعد از شهادت سردار سلیمانی در ایران و منطقه، بیان داشت: بعد از شهادت سردار سلیمانی، هم در داخل کشور انسجام بیشتری شکل گرفت و هم در عرصه بین المللی موفق به پرتاب ماهواره به فضا شده ایم.

این نماینده مجلس اظهار داشت: غربی ها به رشد صنعت فضایی و موشکی ایران اعتراض دارند و این اعتراض حکم اعتراف به شکست در مقابل ایران را دارد، چرا که ایران بعد از شهادت سردار دلها نه تنها یک قدم عقب نرفته است که چندین گام رو به جلو برداشته است که نمونه آن پرتاب ماهواره و حاکم شدن فضای آرام در کشورهای محور مقاومت است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تاکید کرد: از مبارزات مردم یمن، سوریه، عراق کم نشده و حرف های غربی ها و برایان هوک در این زمینه محلی از اعراب ندارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، برایان هوک نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران در مصاحبه با روزنامه «جروزالم پست» که محوریت آن نحوه تهدید‌های ایران علیه تل آیو و تغییر آن با توجه به شیوع ویروس کرونا در سطح منطقه بود، مدعی شد که ایران نا امید شده و در حال از دست دادن نفوذ خود در منطقه است.

هوک در این گفتگو ادامه ساز و کار فشار حداکثری بر ایران را ستود و مدعی شد که این فشار بر عملکرد حزب الله وحماس تاثیر گذشته است.

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران افزود که سردار قاسم سلیمانی با نفوذ‌ترین مقام ایران در منطقه بود./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، سپاه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی