یارمحمدی مطرح کرد ؛

حجم بالای فعالیت بندر چابهار

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی بر اساس آمارهای ارائه شده حدود هفت کشتی بزرگ حمل کالا آماده پهلوگیری در بندر چابهار جهت تخلیه کالاهای وارداتی است که این نشان دهنده حجم بالای فعالیت بندر چابهار در شرایط فعلی است.

 خبرگزاری خانه ملت؛ علیم یارمحمدیافزایش تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار را چشمگیر توصیف کرد و گفت: در دو ماه اخیر با وجود شیوع بیماری کرونا و تعطیلی بسیاری از مشاغل، حجم فعالیت بنادر کشور از جمله بندر چابهار افزایش یافته است.

افزایش میزان واردات و تخلیه کالاها در بنادر جنوبی

یارمحمدی ادامه داد: خوشبختانه عملکرد دولت در تأمین، واردات و توزیع کالاهای اساسی در شرایط کرونایی بسیار مثبت بوده و این مسئله موجب شده که میزان واردات و تخلیه کالاها در بنادر جنوبی افزایش یابد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامیگفت: در شرایط کنونی بر اساس آمارهای ارائه شده حدود هفت کشتی بزرگ حمل کالا آماده پهلوگیری در بندر چابهار جهت تخلیه کالاهای وارداتی هستند که این نشان دهنده حجم بالای فعالیت بندر چابهار در شرایط فعلی است.

یارمحمدی ادامه داد: معافیت بندر چابهار از تحریم های آمریکا این فرصت را برای کشور ایجاد کرده که بخش اعظمی از کالاهای مورد نیاز را از این بندر وارد کشور کند، بنابر این با توجه به ظرفیت های بالای این بندر، تقویت و توسعه زیرساخت ها از جمله پس‌کرانه بندر چابهار ضروری است.

مشوق های مالی بندر چابهار برای افزایش ورود کشتی های تجاری

این نماینده مردم در مجلس افزود: در یک سال اخیر مشوق های بسیاری برای جذب کشتی ها جهت تخلیه و بارگیری کالاها از بندر چابهار تعیین شده است، از جمله کاهش تعرفه و عوارض تخلیه و بارگیری کالا در این بندر، که این مسئله موجب افزایش حضور کشتی های تجاری در بندر چابهار شده است./

پایان پیام
 

برچسب ها

احیای تولید، اخبار برگزیده، بندر چابهار، ویروس کرونا