میرزایی نیکو مطرح کرد ؛

یارانه احزاب در سال ۹۹، دو برابر شده است

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان اینکه دولت یارانه ای به منظور توانمندسازی احزاب پرداخت می کند، گفت: یارانه احزاب در سال ۹۹، دو برابر شده است.

خبرگزاری خانه‌ملت؛ قاسم میرزایی‌نیکو در خصوص پرداخت یارانه از سوی دولت به احزاب رسمی، اظهار داشت: یارانه احزاب در بودجه سال 99 دیده شده و دو برابر مبلغی که سال گذشته به این موضوع اختصاص یافته، تصویب شده است.

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سال گذشته حدود 7 میلیارد تومان یارانه احزاب در نظر گرفته شده بود و در سال جاری مقرر شده تا مبلغ 15 میلیارد تومان را به صورت یارانه به احزاب پرداخت کنند.

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به همه احزاب ملی و استانی این یارانه پرداخت می‌شود، افزود: یارانه منجر به دولتی شدن احزاب نمی شود بلکه پرداخت این مبلغ برای توانمند شدن احزاب است.


عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که چرا در انتخابات‌های اخیر احزاب با وجود دریافت یارانه نتوانستند اثر گذار باشند، گفت: مسیر انتخابات به گونه ای پیش رفت که احزاب نتوانستند نقش خود را ایفا کنند، همچنین یارانه‌ای که پرداخت شد نیز بسیار کم بود و نتوانست اثرات لازم را بگذارد.

عضو کمیسیون ماده 10 احزاب با اشاره به اینکه احزاب بر اساس قانون جدید اقدام به تشکیل کنگره می‌کنند، گفت: اخیرا 9 حزب نیز تواسنته‌اند کنگره خود را برگزار کنند که این موضوع به رسمیت یافتن احزاب کمک می‌کند.
وی بیان کرد: احزابی که یارانه گرفته‌اند حدود 120 حزب بوده‌اند، البته باید توجه داشت که مبلغ کمی پرداخت و این احزاب اکنون فعال هستند./

پایان پیام
 

برچسب ها

احزاب، احزاب سیاسی، اخبار برگزیده، جایگاه احزاب