دکتر لاریجانی مطرح کرد ؛

لزوم صرفه جویی در هزینه های بودجه

جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی امروز شنبه با حضور رییس مجلس، روسای قوای مجریه و قضاییه و دیگر اعضا برگزار شد.

خبرگزاری خانه ملت ؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (شنبه ۱۳ اردیبهشت) در جلسه شورای هماهنگی سران قوا حاضر شد.

دکتر علی لاریجانی در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا

در این جلسه رییس مجلس خواستار صرفه جویی در هزینه‌های بودجه و تداوم تخصیص منابع برای پرداخت هزینه های حقوق و همچنین یارانه های حمایتی و معیشتی به خانوارهای دارای شرایط شد.

رئیس جمهور نیز در این جلسه بر ضرورت پرداخت بهنگام حقوق و مستمری کارکنان و بازنشستگان و همچنین توجه به الزامات سال کنونی در زمینه جهش تولید و تحرک اقتصادی و مدیریت بودجه سال 99 در این چارچوب، تاکید کرد.

همچنین معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارشی از اقدامات این سازمان در جهت تحقق قانون بودجه سال 99 کل کشور مصوب مجلس شورای اسلامی ارائه کرد.

محمد باقر نوبخت در این گزارش با توجه به شرایط ویژه اقتصادی جهان ناشی از شیوع ویروس کرونا و ضرورت اجرای اقدامات لازم برای مدیریت تبعات و آثار آن بر اقتصاد ایران، پیشنهادهایی را در زمینه صرفه جویی در هزینه ها و همچنین مدیریت مصرف منابع ارائه کرد.

تاکید بر لزوم استمرار اجرای طرح های اشتغال زا و عمرانی در کشور از دیگر محورهای مورد تایید اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی در این جلسه بود./
 

برچسب ها

احیای واقعی شورای اقتصاد، اخبار برگزیده، دکتر علی لاریجانی، دکتر لاریجانی، دکترعلی لاریجانی