خدادادی مطرح کرد ؛

ضرورت حمایت اقتصادی مناسب از دستفروشان

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه فعالیت دستفروشان در شرایط فعلی تهدیدی برای سلامت جامعه محسوب می شود، گفت: برای تامین نیازهای اقتصادی این قشر نباید جان هزاران شهروندان در معرض تهدید قرار گیرد و دولت باید معیشت آنها را تامین کند.

  خبرگزاری خانه ملت ؛ سلمان خدادادیبا تاکید بر اینکه دولت باید در شرایط فعلی از فعالیت دستفروشان جلوگیری و معیشت آنها را تامین کند، گفت: دستفروشان جزو قشرهای نیازمند جامعه هستند و برای کسب درآمد و رفع نیازهای روزمره زندگی چاره‌ای جز دستفروشی ندارند بنابراین نیاز است در شرایط فعلی برای پیشگیری از افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا از فعالیت آنها جلوگیری و دولت با ارائه بسته‌های حمایتی مناسب معیشت آنها را تامین کند.

نماینده مردم ملکان در مجلس دهم،با تاکید بر ضرورت حمایت اقتصادی مناسب از دستفروشان، افزود: زندگی این قشر از مسیر دستفروشی اداره می‌شود و شغل دیگری ندارند بنابراین نیازمند حمایت جدی هستند و دولت برای تامین نیازهای روزانه آنها باید چاره‌اندیشی کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فعالیت دستفروشان در شرایط فعلی تهدیدی برای سلامت جامعه محسوب می‌شود، گفت: برای تامین نیازهای اقتصادی این قشر نباید جان هزاران شهروندان در معرض تهدید قرار گیرد البته دولت باید تمامی کارگران و مشاغل آسیب دیده از کرونا را مورد حمایت قرار دهد.

خدادادی ادامه داد: به هیچ وجه در شرایط فعلی به صلاح نیست اجازه فعالیت به مشاغل پرخطر داده شود زیرا منجر به افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا و بسیار خطرآفرین خواهد بود.

خدادادی با تاکید بر اینکه خلاء قانونی برای جمع‌آوری و ساماندهی دستفروشان وجود ندارد، گفت: شهرداری و شورای شهر به سهولت می‌توانند دستفروشان را ساماندهی کنند و در این رابطه خلاء قانونی نداریم و چنانچه هم خلاء قانونی وجود داشته باشد نیاز است در قالب لایحه‌ای به مجلس ارائه کنند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، افزایش سلامت، بخش سلامت، بهداشت وسلامت، بیماری کرونا، ویروس کرونا