پورمختار مطرح کرد ؛

مجلس دهم کارنامه روشن، موفق و اثرگذاری دارد

محمدعلی پورمختار گفت: همجه به مجلس دهم اقدامی سازمان یافته با اهداف سیاسی بود اما این اقدام به نفع هیچ کس نیست.

 خبرگزاری خانه ملت؛ محمدعلی پورمختاربا اشاره به عملکرد مجلس دهم، گفت: دکتر لاریجانی در نطق روز یکشنبه( 14 اردیبهشت) بخشی از فعالیت ها و خدمات مجلس دهم را بیان کردند. اما هنوز بسیاری از فعالیت های مجلس دهم نیاز به تبیین دارد. طبق دستور رئیس مجلس، کمیسیون ها موظف شدند گزارش مفصلی از عملکردشان تهیه کنند تا رسانه ای و دراختیار ملت قرار گیرد.
این نماینده مجلس ادامه داد: رقبای جا مانده از رقابت این دوره و مخالفین نمایندگان حرف ها و بحث هایی علیه مجلس دهم مطرح کرده اند و تهمت های زیادی را به مجلس زده اند، اما عملکرد مجلس دهم کاملا قابل دفاع و قابل قبول است.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به تصویب قوانین متعدد در مجلس دهم، بیان داشت: یکی از مهمترین قوانینی که دراین دوره از مجلس تصویب شد قانون برنامه ششم توسعه بود، این قانون بسیار با وجود مخالفت های دولت و عدم اعتقاد دولت به آن تصویب شد و باعث ایجاد ریل در حوزه اجرا و قانون گذاری برای 5 سال گذشته شد.
صحن علنی 19 فروردین 99 مجلس شورای اسلامی

وی اظهار داشت: مجلس دهم یکی از سیاسی ترین ادوار مجلس بود، نمایندگان در سه فراکسیون تقسیم شده بودند که دیدگاه های مختلف ومتفاوت داشتند بنابراین تجمیع نظرات سخت بود با وجود این در بسیاری از امور مهم کشور، تجمیع نظر صورت گرفت، از جمله بودجه دفاعی و بودجه هایی که باید به نیروی های مسلح اختصاص داده می شد، یک قلم آن اختصاص اعتبار 5 میلیارد دلاری در بودجه سال 97 به نیروی های مسلح بود تا بتوانند برای تقویت بنیه دفاعی از آن بهره مند شوند.

پورمختار گفت: روزی که دولت متخاصم آمریکا، سپاه را نیرو تروریست اعلام کرد مجلس به این مسئله ورود کرد؛ ضمن پوشیدن لباس سبز سپاه و اعلام حمایت قاطع از سپاه پاسداران در اقدام انقلابی با تصویب طرح سه فوریتی، ارتش آمریکا مستقر در غرب آسیا را نیروی تروریست اعلام کرد. این مسائل نشان دهند عزم و اراده مجلس در رسیدگی بهمسائل اساسی، بنیادی و مرتبط با امنیت ملی کشور است.

این نماینده مجلس یادآور شد: بعد از شهادت سردار سلیمانی، مجلس در حمایت از نیروی قدس مصوبه ای گذراند و بودجه ویژه ای را به این نیرو اختصاص داد تا ماموریت مقابله با توطئه آمریکا را به درستی و با قدرت بیشتری انجام دهد.

وی با تاکید بر اینکه مجلس دهم کارنامه روشن، موفق و اثرگذاری دارد، بیان داشت: ممکن است در حوزه های انتخابیه و حوزه های مربوط به عمران نقص هایی باشد، این مسائل مشکلات ناشی از تحریم ها و کاهش چشمگیر درآمدهای ارزی است و متوجه مجلس نمی شود، نمایندگان با تصویب قوانین مختلف از جمله قانون استفاده از ظرفیت حداکثری ازتوان تولیدی، قانع رفع موانع تولید، قوانین در حوزه کشاورزی و الزاماتی که برای بانک ها در نظر گرفت تلاش کرد مشکلات را برطرف کند، این قوانین باعث ناراحتی نمایندگان دولت و شاهد قهر آنها از جلسات کمیسیون بودیم با این حال ما در جهت کمک واقعی به تولید گام برداشتیم.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس به علت هجمه های شکل گرفته در مقابل عملکرد مجلس دهم اشاره کرد و گفت:این هجمه ها اقدام سازمان یافته بود. کسانی در خارج از مجلس نشستند و برنامه ریزی کردند، آنها به طور سازمان یافته به مجلس حمله می کردند، جایگاه مجلس را زیر سوال می بردند و در جهت تضعیف مجلس گام بر می داشتند.

وی تاکید کرد: این هجمه ها با هدف و برنامه ریزی برای منافع سیاسی صورت گرفت اما در بلندمدت به نفع هیچ کس حتی منتقدان این دوره مجلس هم نیست.

پورمختار تاکید کرد: خواست رهبری و امام راحل در رأس امور بودن مجلس است و باید با تقویت و حفظ مجلس دراین امر کوشا بود و هیچ مجلسی چه دوره دهم و چه یازدهم نباید تخریب شود./

پایان پیام
 

برچسب ها

8 دوره قانونگذاری مجلس شورای اسلامی، اخبار برگزیده، بیماری کرونا، دکتر علی لاریجانی، دکتر لاریجانی، دکترعلی لاریجانی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ویروس کرونا