کبیری مطرح کرد ؛

روند دریافت کد سهام داری برای سرمایه گذاری در بورس

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت برای ازدحام جمیعت مردم در پیشخوان های دولت با هدف دریافت کد بورسی جهت سرمایه گذاری در بورس فکری کند.

خبرگزاری خانه ملت ؛ سیدتقی کبیری به روند دریافت کد سهام‌داری برای سرمایه‌گذاری در بورس انتقاد کرد و گفت: روند احراز هویت متقاضیان سرمایه‌گذاری در بورس موجب تجمع و شلوغی‌های بی‌حساب و کتاب در دفاتر پیشخوان یا برخی از کارگزاری‌ها در ایام شیوع بیماری کرونا شده و خطر ابتلا به این بیماری به دلیل عدم تدبیر برخی مسئولان امر بیشتر شده است.

کبیری  با بیان اینکه دولت به دنبال ارائه تسهیلاتی به مردم است اما تدابیر لازم را نمی‌اندیشد، افزود: اگرچه آزادسازی سهام عدالت تدبیر خوبی برای کمک به اقشار کم درآمد است اما از آنجا که مشمولان آن بسیار هستند لذا احراز هویت آن‌ها در بورس به صورت فیزیکی در شرایط کنونی، آسیب‌های بسیاری در پی دارد.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داد: دولت برای ثبت‌نام متقاضیان از شیوه نوبت‌بندی براساس حروف الفبا یا چند عدد نخست کد ملی و مراجعه براساس روزهای زوج و فرد استفاده کند، همچنین با توجه به نیاز به ثبت اثرانگشت می‌توانند از ظرفیت جوانان تحصیل‌کرده اما بیکار استفاده کرده و تعداد پیشخوان‌های دولت را افزایش دهد.

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بیماری کرونا، سهام، سهام دار، سهام عدالت، ویروس کرونا