بروجردی مطرح کرد ؛

بازگشت دانشجویان و اتباع ایرانی از سایر کشورها وجود دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تاکنون چندین هواپیما اتباع و دانشجویان ایرانی را به کشور بازگردانده اند، گفت: امکانات لازم برای بازگشت دانشجویان و اتباع ایرانی از سایر کشورها وجود دارد.

خبرگزاری خانه ملت؛ علاءالدین بروجردی در خصوص وضعیت اتباع ایرانی در سایر کشورها و امکان بازگشت آنهابه ‌‎ کشور، اظهار داشت: شرایط برای اتباع ایرانی در دیگر کشورها با توجه به شیوع ویروس کرونا سخت است.

بروجردی بیان کرد: همه کشورهای جهان دیدند که ایران با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری، انسجام ملی، اتحاد و همکاری‌های گسترده نیروهای مسلح و مردم کاستی‌های موجود برای مقابله با کرونا را برطرف کردیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه انسجام ملی در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری منجر به رفع نیازها شد، افزود: با توجه به تلاش‌های شبانه روزی نیروهای جهادی، در آستانه صادرات کیت‌های تشخیص موارد مبتلا به ویروس کرونا هستیم.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به لحاظ نیازهای بهداشتی با توجه به این بسیج گسترده مردمی و همکاری‌های متعدد ارگان‌های کشوری و اقدامات ارزشمند نیروهای مسلح و ستاد ویژه مقابله با کرونا و نیروهای زیرمجموعه وزرت بهداشت مانند پزشکان، پرستاران و بهداران که در خط مقدم مقابله با کرونا جانفشانی می‌کنند، توانسته‌اند کرونا را مدیریت کنند.

وی  با بیان اینکه تعدادی از دانشجویان ایرانی شرایط سختی در سایر کشورها دارند و به دلایل مختلفی علاقمند به بازگشت هستند، گفت: به تدریج بازگشت دانشجویان و اتباع ایرانی در سایر کشورها در حال انجام است و تاکنون چندین هواپیما نیز آن‌ها را به ایران منتقل کرده است.

بروجردی  با بیان اینکه دانشجویان، اتباع و خانواده‌های آن‌ها می‌توانند برای بازگشت به کشور اتخاذ کنند، افزود: بعد از آن هواپیمایی که دانشجویان ایرانی را از ووهان چین به ایران آوردند، تاکنون از کشورهای دیگر نیز اتباع ایرانی به کشور بازگردانده شده‌اند.

وی  اظهار داشت: وزارت خارجه و ارگان‌های ذیربط مسئولیت‌هایی در زمینه بازگرداندن اتباع ایرانی به کشور برعهده دارند و این موضوع در حال انجام است./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بیماری کرونا، دانشجو، دانشجویان، ویروس کرونا