عابدی مطرح کرد ؛

کاهش توان اقتصادی داروخانه ها در بحران کرونا

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به کاهش توان اقتصادی داروخانه ها در بحران کرونا، گفت: شرکت ها دارویی طلب کار سه ماه بیشتر به داورخانه ها فرصت دهند تا مشکلات اقتصادی آنها بر طرف شود.

خبرگزاری خانه ملت؛ حیدرعلی عابدی در رابطه با وضعیت اقتصادی داروخانه‌ها در بحران کرونا، گفت: داروخانه‌ها قبل از پاندمی کرونا با مشکلات مالی زیادی رو برو بودند. تاخیر در پرداخت بدهی بیمه‌ها به داروخانه‌ها چالش اصلی این صنف قبل از بحران کرونا بود چرا که اجناس و سرمایه‌شان را داده بودند و در معرض خطر ورشکستگی قرار داشتند که با ورود کمیسیون بهداشت مجلس و تمهیدات به موقع دولت، مشکلات رفع شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کاهش توان اقتصادی داروخانه‌ها در بحران کرونا با چالش‌های گذشته این صنف متفاوت است، افزود: امروز داروخانه‌ها به دلیل رکود ما‌ه‌های اسفند و فروردین و عدم تجویز دارو به دلیل تعطیلی مطب‌ها با کاهش گردش مالی و فروش دارو مواجه هستند اما این مشکل تنها گریبانگیر داروخانه‌ها نیست.

داروخانه‌ها جزء رسته‌‌ کسب و کارهای آسیب دیده از بیماری کرونا قرار گرفتند

نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم ادامه داد: با توجه به قوانین مصوب، بانک‌ها در بازه زمانی مشخص چک‌‌های داروخانه‌ها را به مرحله اجرا در نمی‌آورد، از طرفی ستاد ملی مبارزه با کرونا، داروخانه‌ها را جزء رسته‌‌ی کسب و کارهای آسیب دیده از بیماری کرونا برشمرده تا مورد حمایت قرار بگیرند.

عابدی  اظهار کرد: بر اساس پروتکل‌های طرح فاصله‌گذاری هوشمند، مطب‌ها و بیمارستان‌های خصوصی و دولتی به مرور کارشان را برای معالجه بیماران غیر اورژانسی آغاز خواهند کرد. بنابراین با شروع فعالیت مطب‌ها و تجویز داور وضعیت داروخانه‌ها نیز به روال سابق برخواهد گشت.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: اگر شرکت‌ها دارویی طلب کار سه ماه بیشتر به داورخانه‌ها فرصت دهند، مشکلات اقتصادی آنها نیز بر طرف خواهد شد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بیماری کرونا، دارو، داروخانه ها، ویروس کرونا