سلیمی مطرح کرد ؛

آمریکایی ها فقط ژست بشردوستانه به خود می ‎گیرند

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با انتقاد شدید از رفتار ناشایست دولت آمریکا با دانشمند در بند ایرانی مبتلا شده به کرونا در زندان های آمریکا، تصریح کرد: در حالیکه جمهوری اسلامی بیش از ۱۰۰ هزار نفر را از زندان آزاد کرده آمریکا حتی خدمات درمانی هم به زندانیان مبتلا به کرونا ارائه نمی کند.

خبرگزاری خانه ملت ؛ علیرضا سلیمی با اشاره به رفتار ناشایست آمریکایی‌ها با دانشمند ایرانی سیروس عسگری که مبتلا به کرونا شده است، اظهار کرد: متأسفانه آمریکایی‌ها به دلایل واهی این دانشمند ایرانی را در زندان حبس کرده‌اند و در این شرایط که وی مبتلا به کرونا شده هم رفتار خلاف ارزش‌های انسانی از خود نشان می‌دهند.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکایی‌ها فقط ژست بشردوستانه به خود می‌‎گیرند، تصریح کرد: این رفتار ناشایست با یک دانشمند بیمار در بند، خود نشانگر خباثت و دورویی آمریکایی‌ها در موضوع حقوق بشر است و نشان می‌دهد که مسائل انسانی و اخلاقی هیچ جایگاه نزد دولت آمریکا ندارد.

سلیمی یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران برای رعایت پروتکل‎های بهداشتی در زندان‌ها پس از شیوع ویروس کرونا بیش از 100 هزار زندانی را از بند آزاد کرد و حتی برخی مجرمان امنیتی که با حکم جاسوسی بازداشت بودند نیز مانند نازنین زاغری به مرخصی رفته است.

وی ادامه داد: اما از سوی دیگر آمریکایی‌ها با دانشمندی که در زندان آن‌ها مبتلا به کرونا شده را درمان نمی‌کنند و خدمات درمانی و بهداشتی به وی ارائه نمی‌کنند که این نشان می‌دهد آن‌ها بویی از انسانیت نبرده‌اند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: البته نباید از کشوری که سالمندانی خود را به حال خود رها می‌کند تا از بیماری کرونا جان دهند، انتظاری بیش از این داشت و در این زمینه وزارت خارجه باید به وظیفه بین المللی و حقوقی خود در قبال این جنایت آمریکا برای آزادی سیروس عسگری داشنمند ایرانی عمل کند./

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، بیماری کرونا، زندان ها، ویروس کرونا