در جریان بررسی طرح استفساریه مربوط به قانون مدیریت خدمات کشوری مطرح شد؛

مشکلات ایثارگران حل شود

نماینده مردم گرمسار در مجلس در مخالفت با طرح استفساریه قانون مدیریت خدمات کشوری گفت: این استفساریه مخالف اصل ۷۵ و۸۵ قانون اساسی بوده و قطعا شورای نگهبان با آن مخالفت خواهد کرد.

 خبرگزاری خانه ملت؛  غلامرضا کاتب در نشست علنی امروز (دوشنبه 15 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح استفساریه تبصره بند (الف) ماده (103) قانون مدیریت خدمات کشوری در مخالفت با طرح گفت: این استفساریه قطعا با مخالفت شورای نگهبان روبه‌رو خواهد شد چرا که گسترش قانون نیازمند قانونگذاری است و با ارائه استفساریه حل نمی‌شود.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استفساریه مذکور مخالف اصل 75 و 85 قانون اساسی است، بر همین اساس شورای نگهبان با آن مخالفت خواهد کرد از این رو بهتر است برای جلوگیری از اتلاف وقت مجلس با تصویب آن مخالفت شود.

سیدکاظم دلخوش اباتری نیز در موافقت با این طرح گفت: ایثارگران دوره‌ای را با مجوز سازمان امور استخدامی گذراندند و معادل مدرک کارشناسی را دریافت کردند که بر اساس این تبصره سابقه 35 سال آنها باید لحاظ شود.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعداد افرادی که مشمول این تبصره می‌شوند بسیار اندک بوده، گفت: این افراد در ماده 103 قانون خدمات کشوری بلاتکلیف مانده‌اند و باید هر چه سریعتر برای آنها تصمیم‌گیری شود./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، امور ایثارگران، ایثارگری، صحن علنی