نقوی حسینی مطرح کرد ؛

زمان لغو تحریم های تسلیحاتی علیه ایران فرا رسیده است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه طبق برجام زمان لغو تحریم های تسلیحاتی علیه ایران فرا رسیده، گفت: آمریکا و کشورهای ۱+۴ نمی توانند مانع لغو این تحریم شوند و ایران هیچ تخطی از قطعنامه ۲۲۳۱ را نمی پذیرد.

خبرگزاری خانه‌ملت؛ سیدحسین نقوی‌حسینی با تأکید بر اینکه طبق برجام به زودی تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران برداشته خواهد شد و چیزی نباید مانع آن شود، گفت: صحبت ما از تسلیحات، تسلیحات غیرهسته ای، غیرمیکروبی، غیرشیمیایی و غیربیولوژیک بوده و در صنعت هسته ای به هیچ وجه از کنوانسیون ها، مقررات و توافق های بین المللی تخطی نکرده و نخواهیم کرد به خصوص که هم قانون و هم فتوای مقام معظم رهبری این اجازه را نمی دهد.

صنعت نظامی ایران، ضامن امنیت منطقه است نه تهدید آن

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: در حال حاضر تأکید ما در فعال سازی صنعت نظامی در سطح بین المللی است که در حال حاضر در سطح دنیا بسیار فعال بوده و تراکنش های مالی بسیاری میان کشورها به وجود می آورد.

وی ادامه داد: آنچه که ما از آن به عنوان صنعت نظامی یاد می کنیم، برای کشورهای منطقه و همسایگان نه تنها تهدید نیست بلکه یک نقطه امن و امیدوار کننده خواهد بود، چنانچه بارها اعلام کرده ایم آمادگی داریم تکنولوژی صنعت نظامی خود را در اختیار کشورهای منطقه نیز قرار دهیم.

نقوی حسینی در ادامه حیات صنعت نظامی را نیازمند تکنولوژی، مراودات علمی، واردات و صادرات دانست و افزود: یکی از بندهای مهم برجام این بود که تحریم های تسلیحاتی ظرف 5 سال علیه ایران برداشته شود.

واشنگتن به علت از خروج از برجام نمی‌تواند بر اساس بندهای این توافقنامه با ایران مقابله کند

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: از آنجایی که جمهوری اسلامی به تمام تعهدات برجامی خود عمل کرده و هیچ تخطی نداشته ایم اکنون انتظار داریم لغو تحریم ها و حذف محدودیت های زمانی در حوزه تسلیحاتی اجرا شده و این امتیاز طبق برجام شامل حال ایران شود که در این مسیر کشورهای 1+4 نمی توانند مانع جمهوری اسلامی باشند و ما هیچگونه تخطی از قطعنامه 2231 را نمی‌پذیریم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه آمریکا از برجام خارج شده و نمی تواند هیچ ادعایی نسبت به بندهای آن داشته باشد، خاطرنشان کرد: واشنگتن نمی تواند برای مقابله با ایران به برجام استناد کند چرا که این توافقنامه یک کنوانسیون بین المللی نبوده بلکه توافقی میان 7 کشور است و اکنون که این کشور از آن خارج شده نمی تواند ادعایی نسبت به آن داشته باشد لذا هم اکنون دچار بن بستی شده که نمی تواند بر اساس مدعی چیزی باشد./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)