کوچکی نژاد مطرح کرد ؛

تفاوت فاحش میان رفتار دولت ها و ملت ها با بیماران در شرایط بحرانی

کوچکی نژاد معتقد است تفاوت فاحش میان رفتار دولت ها و ملت ها با بیماران در شرایط بحرانی به تفاوت مکاتب آنها باز می گردد و ارزش انسانیت در هر کشور را مشخص می کند.

خبرگزاری خانه ملت ؛ جبار کوچکی نژاد با بیان اینکه کشورها اعم از دولت ها و ملت ها، در بحران کرونا که یک بحران فراگیر جهانی بود، چهره واقعی خود را به منصه ظهور گذاشتند، گفت: کشورها بنا بر نوع تفکر و حاکمیت، رفتارهای متفاوتی از خود نشان دادند که تحلیل‌گران اجتماعی باید به طرز ویژه ای روی این موضوع تحقیق و تحلیل کنند.

نماینده مردم رشت در ادامه با بیان اینکه در جوامعی با ادیان متفاوت، برخوردها متفاوتی با مردم بیمار صورت می گیرد، اظهار داشت: در کشور ما که به دین اسلام معتقد هستیم هیچ تفاوتی میان کودک و پیر در روند درمان وجود ندارد اما دلیل اینکه در دنیای غرب شدت افزایش آمار مرگ و میر به واسطه ویروس کرونا زیاد است به این دلیل است که دولت آنها به بخشی از اقشار جامعه خود بنا به هر دلیلی توجه نمی کنند.

وی افزود: بیماران کرونایی قشر سالمند و زندانی از مهم ترین اقشاری هستند که در کشورهای غربی توجهی به آنها نمی شود چرا که استفاده و نفعی برای دولت ندارند لذا برای این افراد به عنوان یک انسان دارای حقوق مشخص، ارزش قائل نیستند.

کوچکی نژاد ادامه داد: این در حالی است که در کشور ما حتی به قشر معتادان مستقر در کمپ ها نیز خدمات ارائه می شود تا به کرونا مبتلا نشده و یا در صورت ابتلا درمان شوند.

این عضو مجمع نمایندگان استان گیلان اضافه کرد: از سوی دیگر مردم کشورمان به برکت ماه مبارک رمضان و حتی پیش از آن به سمت احسان و نیکی به صورت فراگیری روی آورده و به شدت به دولت در این بخش کمک کرده اند که اگر این حمایت های جهادی از اقشار آسیب پذیر شکل نمی گرفت اکنون با مشکلات بسیاری مواجه می شدیم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تنها امتیازی که کشورهای غربی نسبت به ایران دارند این است که آنها از ذخیره ارزی بالایی برخوردارند و ذخیره ارزی ما به دلیل اقدامات خصمانه همین کشورها، کاهش یافته است./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بهبود شرایط معیشتی، بیماری کرونا، رمضان، ویروس کرونا