بروجردی مطرح کرد ؛

روند آزادی دانشمند ایرانی باید تسریع شود

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه بازداشت مجدد دکتر عسگری باعث ابتلای وی به ویروس کرونا شد، گفت: روند آزادی این دانشمند ایرانی باید تسریع شده و آمریکا باید تحت هر شرایطی وی را به کشورش بازگرداند.

 خبرگزاری خانه ملت؛ علاءالدین بروجردی با اشاره به قرار آزادی دکتر سیروس عسگری، دانشمند ایرانی از بازداشتگاه آمریکا بعد از دریافت مجوز پزشکی به دلیل ابتلا به کرونا، گفت: آمریکا بدون هیچگونه دلیل منطقی دانشمند کشورمان را برای بار دوم بازداشت کرد که همین امر منجر به ابتلای وی به کرونا شد و اکنون نیز نباید به این دلیل، بازداشت وی را طولانی کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: بعد از اینکه دکتر عسگری از اتهام واهی ربودن اسرار تجاری مرتبط با کارش از دانشگاه اوهایو، در دادگاه فدرال تبرئه شد، اداره مهاجرت آمریکا وی را هنگام بازگشت به کشور، بازداشت کرد.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه علت بازداشت مجدد وی، اتمام تاریخ روادید ذکر شده است، عنوان کرد: علت اتمام تاریخ روادید دکتر عسگری نیز به علت بازداشت اولیه وی توسط آمریکا بود از این رو این اتهام نیز غیرقانونی و صرفا بهانه ای برای اذیت متخصص ایرانی بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه حضور مجدد دکتر عسگری در بازداشتگاه آمریکا منجر به ابتلای وی به کرونا شد، خاطرنشان کرد: مسئولیت این ابتلا و سلامتی این دانشمند ایرانی به صورت مستقیم متوجه دولت آمریکا است./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، بیماری کرونا، ویروس کرونا